Atoms/icons/24/grey/info-24

….

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií
Pozývame vás na preventívne prehliadky
pozývame na preventívne prehliadky
Nižšie si prečítate:

Záleží nám na zdraví našich poisteniek a poistencov. Tých, ktorí neabsolvovali preventívnu prehliadku cielene pozývame na skríningové vyšetrenia s cieľom zabrániť vzniku alebo včas odhaliť onkologické ochorenia.

Prevencia rakoviny

Zachytiť výskyt vybraných onkologických ochorení vo včasnom štádiu je možné vďaka dôslednej účasti na preventívnych prehliadkach. V rámci nich sa totiž vykonávajú špeciálne alebo skríningové vyšetrenia, ktoré onkologické ochorenia dokážu včas odhaliť.

Pri prevencii ide o nekoordinovaný proces, založený na náhodnej účasti poistencov a poisteniek na preventívnych prehliadkach. Skríning znamená možnosť záchytu ochorenia v rámci koordinovane riadeného programu, ktorý sa cielene zameriava na určitú rizikovú skupinu. Skríningom možno dosiahnuť včasnú diagnostiku onkologických ochorení.

Preto sme sa rozhodli naše poistenky a poistencov vo veku od 45 rokov, ktorí neabsolvovali preventívnu prehliadku, na ňu pozývať.

 

Ako prebieha adresné pozývanie?

Našim poistencom a poistenkám posielame na adresu trvalého pobytu list s pozvaním na preventívnu prehliadku, v rámci ktorej im bude vykonané aj skríningové vyšetrenie.

V liste im odporúčame objednať sa u svojho všeobecného lekára alebo gynekológa. Poistenkám a poistencom, ktorí nemajú svojho lekára odporúčame všeobecného lekára (ženám aj gynekológa), najbližšie k miestu ich trvalého bydliska.

S ním môžu podpísať dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti a následne absolvovať prevenciu. Mužom tiež odporúčame urologickú ambulanciu blízko ich bydliska.

Onkologické ochorenia zachytávané v rámci prevencie a skríningu

Preventívne prehliadky pomáhajú odhaliť najmä rakovinu hrubého čreva a konečníka, rakovinu krčka maternice, rakovinu prsníka a rakovinu prostaty:

Prečo vás pozývame na preventívne prehliadky?

Preventívne prehliadky vám môžu zachrániť život, preto je mimoriadne dôležité reagovať na naše pozvanie a absolvovať ich v zákonom stanovených intervaloch aj vtedy, ak sa cítite úplne zdraví. Liečiť rozvinuté ochorenie je totiž omnoho ťažšie ako mu predchádzať.

Pri kvalitnom skríningu býva zachytených viac ako osemdesiat percent včasných štádií rakoviny, kedy je veľká šanca na ich vyliečenie.

Napriek medicínskemu pokroku je rakovina stále druhou najčastejšou príčinou úmrtí na Slovensku. Jej liečba stojí pacientov nielen obrovské množstvo síl, ale aj nemalé sumy peňazí.

Ako prví vám na Slovensku prinášame možnosť poistenia onkologickej choroby, ktoré vám pomôže zvládnuť finančnú záťaž.

Financie môžete použiť na čokoľvek, čo nie je hradené z verejného zdravotného poistenia. Napríklad na splátky hypotekárneho a spotrebného úveru, rekonvalescenčný pobyt pri mori alebo akékoľvek výdavky spojené s plnohodnotným životom počas boja s rakovinou.

Poistenci a poistenky Union zdravotnej poisťovne majú zľavu 20 percent na poistenie onkologických chorôb a mnohé ďalšie výhody.

V e-booku Preventívne prehliadky u všeobecného lekára, gastroenterológa a stomatológa si prečítajte, prečo je dôležité preventívnu prehliadku absolvovať pravidelne a na aké typy vyšetrení máte nárok.

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.