Atoms/icons/24/grey/info-24
Doplň text. 
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Očkovanie proti chrípke plne uhradíme každý rok

To najúčinnejšie, čo môžete spraviť v rámci prevencie sezónnej aj pandemickej chrípky, je očkovanie. Ak sa rozhodnete ochrániť sa pred vírusom chrípky vakcínou, uhradíme očkovanie v plnej výške.
Ockovanie proti chripke
Ockovanie proti chripke
   

Union zdravotná poisťovňa aj v tomto roku v záujme podpory prevencie hradí všetky vakcíny proti chrípke INFLUVAC TETRA, VAXIGRIP TETRA a FLUENZ TETRA v plnej výške ich ceny všetkým svojim poistencom.

Atoms/illustrations/green/vakciny
Atoms/icons/40/black/chcem_nahlasit_skodovu_udalost-40

Od 1.10.2021 uhradíme deťom od 2 do 12 rokov nazálnu vakcínu proti chrípke Fluenz Tetra v plnej výške. Na rozdiel od ostatných vakcín proti chrípke to nie je injekcia. Ide o nosný sprej, ktorý sa aplikuje do oboch nosných dierok. 

Chrípka je akútne vírusové ochorenie, ktoré sa rýchlo šíri z človeka na človeka vzdušnou cestou. Patrí k závažným zdravotným problémom, ktoré môžu spôsobiť ťažké stavy a dokonca aj smrť u vysoko rizikových skupín (malé deti, seniori, ľudia so závažnými chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdcovo-cievneho systému a imunitnými poruchami).

Najúčinnejšou možnosťou prevencie sezónnej, ale tiež pandemickej chrípky je očkovanie. Za 7 až 10 dní po zaočkovaní začne telo vytvárať protilátky proti vírusu. Tieto protilátky Vás ochránia pred podobným vírusom. Ak aj napriek očkovaniu ochoriete na chrípku, jej prejavy nebudú také vážne, ako by boli bez zaočkovania.

Niektorí ľudia by nemali byť zaočkovaní bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom (ľudia, ktorí majú ťažkú ​​alergiu na slepačie vajcia, ľudia, ktorí mali závažnú reakciu na očkovanie proti chrípke v minulosti, deti mladšie ako 6 mesiacov). Taktiež by sa očkovanie malo odložiť u pacientov s horúčkovitým ochorením alebo akútnou infekciou.

Poistenci Union zdravotnej poisťovne za vakcínu nič nedoplácajú. Poskytovateľ lekárenskej starostlivosti fakturuje vakcíny v plnej výške a nie je nutné ich vykazovať v osobitnej dávke. Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti realizujúci očkovanie vykazuje samotný výkon očkovania.

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Postup pri očkovaní proti chrípke a osýpkam