Očkovanie proti chrípke

Najúčinnejšou možnosťou prevencie sezónnej, ale tiež pandemickej chrípky je očkovanie proti chrípke, ktoré Union zdravotná poisťovňa prepláca v plnej výške
Ockovanie proti chripke
Ockovanie proti chripke
   

Union zdravotná poisťovňa aj v tomto roku v záujme podpory prevencie hradí všetky 2 vakcíny proti chrípke INFLUVAC TETRA a VAXIGRIP TETRA v plnej výške ich ceny všetkým svojim poistencom.

Atoms/illustrations/green/vakciny

Chrípka je akútne vírusové ochorenie, ktoré sa rýchlo šíri z človeka na človeka vzdušnou cestou. Patrí k závažným zdravotným problémom, ktoré môžu spôsobiť ťažké stavy a dokonca aj smrť u vysoko rizikových skupín (malé deti, seniori, ľudia so závažnými chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdcovo-cievneho systému a imunitnými poruchami).

Najúčinnejšou možnosťou prevencie sezónnej, ale tiež pandemickej chrípky je očkovanie. Za 7 až 10 dní po zaočkovaní začne telo vytvárať protilátky proti vírusu. Tieto protilátky Vás ochránia pred podobným vírusom. Ak aj napriek očkovaniu ochoriete na chrípku, jej prejavy nebudú také vážne, ako by boli bez zaočkovania.

Niektorí ľudia by nemali byť zaočkovaní bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom (ľudia, ktorí majú ťažkú ​​alergiu na slepačie vajcia, ľudia, ktorí mali závažnú reakciu na očkovanie proti chrípke v minulosti, deti mladšie ako 6 mesiacov). Taktiež by sa očkovanie malo odložiť u pacientov s horúčkovitým ochorením alebo akútnou infekciou.

Očkovanie pozostáva z jednej dávky. Poistenci Union zdravotnej poisťovne za vakcínu nič nedoplácajú. Poskytovateľ lekárenskej starostlivosti fakturuje vakcíny v plnej výške a nie je nutné ich vykazovať v osobitnej dávke. Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti realizujúci očkovanie vykazuje samotný výkon očkovania.

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Postup pri očkovaní proti chrípke a osýpkam

Novinka: Od 1. 1. 2022 zvyšujeme príspevky na zuby a oči. Spolu vám dáme až 300 €

Na ošetrenie u zubára 100 € a ďalších 50 € na dentálnu hygienu. Je na vás, či využijete príspevok naraz alebo po častiach.
Atoms/icons/80/grey-green/zub-80
Na okuliarové rámy pre deti 70 € a ďalších 80 € na vyšetrenia očí.