Zmena zdravotnej poisťovne

Všetky informácie pre nových poistencov
Union zdravotnej poisťovne

Nový rok sa blíži a všetci, ktorí ste k nám podali prihlášku na zmenu poisťovne do 30.9.2020, ste sa od 1. januára 2021 stali poistencami Union zdravotnej poisťovne.

Meníme životy našich poistencov k lepšiemu, a preto sme pre vás pripravili všetko, čo by vás mohlo zaujímať.

 

Kedy a kam mi príde preukaz poistenca?

 

Preukaz poistenca sme novým poistencom zaslali 16.12.2020 poštou na adresu, ktorú vyplnili v prihláške na zmenu zdravotnej poisťovne. 

Ak potrebujete zmeniť adresu doručenia, alebo ste si od podania prihlášky zmenili údaje (napríklad adresu, priezvisko a pod.), stačí, ak nám napíšete email s vašimi údajmi na adresu preukazy.zmenazp@union.sk . Na túto adresu nás kontaktujte aj v prípade, ak vám nebol doručený preukaz poistenca pár dní po 16.12.2020, prípadne ak ste si ho nestihli vyzdvihnúť.

Okrem preukazu poistenca vám zasielame aj prihlasovacie údaje do Online pobočky. Online pobočka je bezplatná služba pre poistencov a partnerov Union zdravotnej poisťovne a slúži na jednoduchú, rýchlu a pohodlnú elektronickú komunikáciu s poisťovňou.

 

Aký typ preukazu môžem očakávať?

 

Ak máte elektronický občiansky preukaz s čipom, tak vám zasielame len európsky preukaz poistenca. Váš občiansky preukaz s čipom slúži ako preukaz poistenca. Teda u lekára alebo v lekárni na Slovensku vám bude stačiť váš občiansky preukaz s čipom. Pri preukazovaní sa nie je podmienkou mať na občianskom preukaze s čipom aktivovaný elektronický podpis. 

 

 

Aké povinnosti mám po zmene zdravotnej poisťovne?

Jedinou povinnosťou poistencaje nahlásiť zmenu vášmu zamestnávateľovi. Ak ich máte viac, ste povinní túto zmenu oznámiť každému z nich. Odhlásenie a vrátenie preukazu poistenca predchádzajúcej poisťovne nie je potrebné. 

Aká je výška odvodov na zdravotné poistenie v roku 2021?

V priebehu januára zašleme platiteľom list ohľadom platenia poistného. List bude obsahovať všetky dôležité informácie súvisiace s platením poistného, ako sú napríklad bankové spojenie a výška preddavkových platieb. Nezabudnite si zmeniť trvalý príkaz na úhradu mesačných preddavkov, ktoré ste posielali na účet vašej prechádzajúcej zdravotnej poisťovne.

Čo ak mám schválenú plánovanú liečbu od predchádzajúcej poisťovne?

V prípade, že máte predchádzajúcou zdravotnou poisťovňou schválenú a nedočerpanú liečbu, alebo budete pokračovať v liečbe, ktorá vyžaduje predchádzajúci súhlas zdravotnej poisťovne, informujte o zmene poisťovne v dostatočnom predstihu svojho ošetrujúceho lekára. Ten nám následne odošle žiadosť o predschválenie alebo pokračovanie liečby.

Aké výhody môžem využívať?

Od 1.1.2021 môžete využívať všetky výhody Union zdravotnej poisťovne, na ktoré máte nárok. Od začiatku roka môžete ihneď začať využívať príspevok 100 eur na zuby ročne, uplatniť vrátenie doplatkov za lieky a dietetické potraviny pre deti, ušetriť na zľavách na poistenia od Union poisťovne a mnoho ďalších výhod. 

Výhody pre poistencov

Využívajte širokú ponuku benefitov Union zdravotnej poisťovne. Využite príspevok 100 eur na zuby ročne, vrátenie doplatkov za lieky a dietetické potraviny pre deti a mnoho ďalších výhod.

 

0
tisíc spokojných
klientov
0
tisíc doplatkov
na zuby mesačne
21

tisíc zmluvných
lekárov