Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií
Pomáhame vám nájsť lekára či inú zdravotnú starostlivosť
Nižšie si prečítate:
Atoms/icons/40/black/chcem_nahlasit_skodovu_udalost-40

Ak hľadáte zmluvného lekára či iného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti alebo si chcete overiť zmluvný vzťah, využite naše online vyhľadávanie zmluvných poskytovateľov.

Vieme, že nájsť si lekára či iného poskytovateľa zdravotnej starostlivosť, nie je vždy jednoduché. Záleží nám na vašom zdraví a vašej spokojnosti, preto vám pomáhame. 

Poskytujeme vám online nástroje, špeciálne výhody a nadštandardný prístup v podobe osobnej asistencie pri hľadaní lekára alebo iného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. 

Môžete sa spoľahnúť, že sa vám vždy pokúsime pomôcť s hľadaním lekára, lekárky alebo iného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Kapacity ambulancií sú, žiaľ, obmedzené, pacientov je veľa, preto nemusíme vždy uspieť.

Ako nájsť lekárku, lekára či iného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti

Ak potrebujete zistiť, ku ktorému obvodnému lekárovi, gynekológovi či zubárovi spadáte podľa vášho trvalého bydliska, využite online vyhľadávanie Kto je môj lekár na stránkach VÚC. 

Podľa vašej adresy vám vyhľadávanie ponúkne zoznam lekárok a lekárov, ktorí sú zodpovední za váš zdravotný obvod. 

Našim poistenkám a poistencom ponúkame ako benefit komplexné vyšetrenie očí a zraku v hodnote 50 eur a vyšetrenie optickou koherentnou tomografiou (OCT) v hodnote 30 eur vo vybraných klinikách úplne zadarmo.

Viac informácií o tom, ako a v ktorých očných klinikách si uplatniť benefit, nájdete na stránkach benefitov.

Aby sme vám zabezpečili dostupnejší termín na diagnostické vyšetrenie, spolupracujeme s viacerými zdravotníckymi zariadeniami na Slovensku. Termín na vyšetrenie získate v závislosti od kapacitných možností zariadenia, spravidla do dvoch až troch týždňov.

Viac informácií o tom, ako a v ktorých klinikách si uplatniť benefit, nájdete na stránke benefitu.

Ak hľadáte všeobecného lekára, špecialistu, zubára, hospic, jednodňovú či ošetrovateľskú zdravotnú starostlivosť, prípadne iného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti na Slovensku, využite náš online vyhľadávač Zmluvní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti.

Vyhľadávať môžete jednoducho, podľa druhu zariadenia, odbornosti, kraja aj okresu. U niektorých poskytovateľov nájdete aj link na e-objednávanie.

Nepodarilo sa vám nájsť lekárku, lekára či iného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti cez naše online vyhľadávanie zmluvných poskytovateľov?

Zavolajte na naše zákaznícke centrum. Našim poistencom a poistenkám poskytujeme nadštandard v podobe osobnej asistencie pri hľadaní lekára, lekárky alebo iného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. 

Kapacity lekárov sú však obmedzené a pacientov je veľa. Vždy sa vám budeme snažiť pomôcť, no nemusíme vždy uspieť. Budeme sa snažiť sprostredkovať vám dostupných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti čo najbližšie k miestu vášho bydliska. 

Aj psychologická či psychiatrická pomoc je zdravotnou starostlivosťou, na ktorú máte nárok z vášho verejného zdravotného poistenia. Medzi našimi zazmluvnenými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti nájdete desiatky psychologičiek, psychológov, ale aj psychiatrov a psychiatričiek pre dospelých či deti po celom Slovensku. 

Ak hľadáte psychológa či psychiatra, využite náš online vyhľadávač Zmluvní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Vyhľadávať môžete jednoducho, podľa druhu zariadenia, odbornosti, kraja aj okresu. U niektorých poskytovateľov nájdete aj link na e-objednávanie.

Nepodarilo sa vám nájsť psychológa, psychiatra či iného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti cez naše online vyhľadávanie zmluvných poskytovateľov?

Zavolajte na naše zákaznícke centrum. Našim poistencom poskytujeme nadštandardný prístup v podobe osobnej asistencie pri hľadaní lekára, lekárky alebo iného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. 

Kapacity lekárov sú, žiaľ,  obmedzené a pacientov je veľa. Vždy sa vám budeme snažiť pomôcť, no nemusíme vždy uspieť. Budeme sa snažiť sprostredkovať vám dostupných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti čo najbližšie k miestu vášho bydliska. 

Dostupnosť zdravotnej starostlivosti je pre nás prvoradá

Našou prioritou je zabezpečiť vám zdravotnú starostlivosť, a preto:

Záleží nám na vašom názore a spätnej väzbe, ktorú pravidelne analyzujeme a výsledky implementujeme do procesov a služieb. Výsledkom našej snahy je aj prvenstvo v hodnotení spokojnosti zákazníkov KPMG, ktoré sme dosiahli dva roky po sebe.

Najčastejšie otázky

Na základe vášho trvalého alebo prechodného pobytu to môžete zistiť pomocou online vyhľadávania Kto je môj lekár na stránkach VÚC.

Zoznam zmluvných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti nájdete na stránke Zmluvní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti alebo sa môžete obrátiť na naše Zákaznícke centrum.

Môžete nás požiadať o príspevok na úhradu zdravotnej starostlivosti u nezmluvného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Ak však ide o neodkladnú zdravotnú starostlivosť, zdravotná poisťovňa ju za vás uhradí aj u nezmluvného lekára alebo lekárky. Prípadne, ak váš lekár nemá s nami zmluvu, môžete nám dať podnet na jeho zazmluvnenie

Vyvíjame maximálne úsilie, aby sme vám mohli odporučiť špecialistu, ktorý má voľné kapacity pre prijímanie nových pacientov. Nie vždy však v danom regióne a v danej odbornosti je k dispozícii špecialistka alebo špecialista, ktorý má kapacity pre prijímanie nových pacientov, prípadne poskytuje uspokojivé čakacie lehoty.

Lekárky a lekári sú povinní nahlasovať cenníky s poplatkami iba samosprávnym krajom. Preto nedisponujeme informáciami o doplatkoch v zariadeniach.

Zákonom nie je stanovená rajonizácia pre špecialistov. Prijímanie nových pacientov a pacientok spravidla ovplyvňujú kapacity konkrétnej špecializovanej ambulancie. 

Nemáme informácie o jazykových znalostiach lekárov a lekárok. Odporúčame vám obrátiť sa priamo na poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

Zdravotná poisťovňa uhrádza zdravotnú starostlivosť podľa platnej legislatívy a zmlúv o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.  Ak vám lekár nevysvetlil dôvod poplatku, prípadne požadujete jeho preverenie, je potrebné obrátiť sa na príslušný samosprávny kraj.    

Správnosť poskytovania zdravotnej starostlivosti podľa platnej právnej úpravy kontroluje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Užitočné odkazy

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.