Atoms/icons/24/grey/info-24

….

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií
Preventívna prehliadka u všeobecného lekára
preventívna prehliadka dospelých
Nižšie si prečítate:

Preventívna lekárska prehliadka je základ starostlivosti o zdravie. Primárna prevencia je zameraná na zabránenie vzniku ochorenia, sekundárna prevencia pomôže včas odhaliť ochorenie, čím sa výrazne zvyšuje jeho liečiteľnosť. Terciárna prevencia je snaha zabrániť zhoršovaniu sa zdravotného stavu. Preventívne prehliadky, ktoré vám uhradíme z verejného zdravotného poistenia sú primárnou a sekundárnou prevenciou.

Pre koho je preventívna prehliadka u všeobecného lekára určená?

Preventívna prehliadka u všeobecného lekára je určená dospelým osobám.

Ako často treba preventívnu prehliadku absolvovať?

Na preventívnu prehliadku u všeobecného lekára či lekárky by ste mali ísť raz za dva roky, pokiaľ pravidelne darujete krv, raz ročne.

Ako prebieha a čo všetko zahŕňa preventívna prehliadka?

Preventívna prehliadka v ambulancii všeobecného lekára alebo lekárky zahŕňa:

Výsledky preventívnej prehliadky

Ak ste absolvovali odber krvi vopred, výsledky preventívnej prehliadky vám všeobecný lekár či lekárka oznámi pravdepodobne na mieste, prípadne vám odporučí ďalšie vyšetrenia v špecializovaných ambulanciách. V opačnom prípade to závisí od dohody s lekárkou alebo lekárom – výsledky vám po dohode môže oznámiť telefonicky, prípadne poštou.

Stiahnite si praktický e-book s podrobnými informáciami o preventívnej prehliadke dospelých ľudí u všeobecného lekára, gastroenterológa a stomatológa.

Dôležité dokumenty

Užitočné odkazy

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.