Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií
Samovyšetrenie prsníkov
Nižšie si prečítate:

Preventívna prehliadka na gynekológii je dôležitá pre zdravie žien. Pomáha odhaliť závažné ochorenia vo včasných štádiách. Okrem preventívnej prehliadky v gynekologickej ambulancii je dôležitá aj domáca starostlivosť – pravidelné samovyšetrenie prsníkov.

Karcinóm prsníka

Približne dvetisíc novodiagnostikovaných prípadov rakoviny prsníka pribudne každý rok na Slovensku. Toto zákerné ochorenie nemá vo včasných štádiách zvyčajne žiadne príznaky, preto je veľmi dôležité odhaliť ho čo najskôr. 

Dôležité je poznať aj rodinnú anamnézu. Ak sa vo vašej rodine vyskytol karcinóm prsníka a ste našou poistenkou, máte nárok na BRCAscreen test v hodnote 130 eur zadarmo. Tento test pomôže odhaliť predispozície na rakovinu prsníka.

Odborné vyšetrenie prsníkov

V rámci prevencie vám na gynekológii a špecializovaných pracoviskách prsníky vyšetria:

Samovyšetrenie prsníkov

K prevencii karcinómu prsníkov patrí aj samovyšetrenie. Ideálne je vykonávať ho pravidelne, raz mesačne, po skončení menštruácie. Samovyšetrenie by malo prebiehať v troch fázach: 

V prípade, že zistíte akékoľvek zmeny, bezodkladne kontaktujte svoju gynekologickú ambulanciu. 

Podrobné informácie o samovyšetrení prsníkov nájdete v našom komplexnom e-booku o preventívnej gynekologickej prehliadke. Môžete si ho stiahnuť nižšie. 

Stiahnite si e-book s návodom na samovyšetrenie prsníkov a podrobnými informáciami o vyšetreniach v rámci preventívnej prehliadky na gynekológii.

Užitočné odkazy

Dokumenty

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.