Poistenie novorodenca
v pohodlí domova

Po zdravotné poistenie vášho dieťatka už nemusíte nikam chodiť. Union zdravotná poisťovňa ponúka možnosť (pre)poistenia bábätka z pohodlia domova.

Aktuálne:
zmena v poisťovaní novorodencov

Od 1. augusta 2022 už novorodenca nemusíte prihlasovať do zdravotnej poisťovne. Automaticky sa stáva poistencom rovnakej zdravotnej poisťovne, v akej je poistená jeho matka. 

Atoms/icons/40/black/chcem_nahlasit_skodovu_udalost-40

Stále máte možnosť vybrať si zdravotnú poisťovňu. Vaše bábätko aj seba k nám môžete prepoistiť. Pozrite si naše výhody pre mamy a výhody pre najmenších

Nižšie si prečítate:

Ak potrebujete získať viac informácií ohľadne vzniku zdravotného poistenia, prípadne nahlásiť ďalšie informácie k vzniku verejného zdravotného poistenia novorodenca, napíšte nám na osr-vznikzp@union.sk.

Novorodenec narodený na Slovensku a vznik zdravotného poistenia na Slovensku

Verejné zdravotné poistenie novorodenca vzniká odo dňa jeho narodenia na základe Oznámenia o narodení, ktoré do zdravotnej poisťovne pošle Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Zákonný zástupca nemusí podať prihlášku. Zdravotné poistenie dieťaťa vzniká v poisťovni, v ktorej je v čase jeho narodenia poistená jeho matka.

Našim poistenkám, čerstvým matkám, bez vyžiadania zašleme na ich adresu preukaz poistenca ich bábätka, spolu s mailom s PDF formátom preukazu. Môžu tak naplno využívať všetky benefity pre svoje bábätko.

Nie ste našou poistenkou a želáte si mať bábätko poistené u nás čo najskôr?

Na využitie všetkých výhod pre najmenších poistencov a poistenky je potrebné, aby aspoň jeden zo zákonných zástupcov bol naším poistencom, alebo mal podanú platnú prihlášku.

Ak potrebujete získať viac informácií o vzniku zdravotného poistenia, napíšte nám na osr-vznikzp@union.sk. Ak potrebujete viac informácií o benefitoch, napíšte nám cez náš kontaktný formulár

Novorodenec narodený v inom členskom štáte a vznik zdravotného poistenia na Slovensku

Ak je matka našou poistenkou a dieťa sa narodilo v inom členskom štáte Európskej únie, Európskeho hospodárskeho priestoru a Švajčiarska, poistenie novorodenca vznikne podaním papierovej prihlášky alebo doručením žiadosti o úhradu nákladov (napr. žiadosť o náhradný certifikát zo zahraničia a pod.)..

Vyplnenú a podpísanú prihlášku, spolu s kópiou zahraničného rodného listu dieťaťa a kópiou občianskych preukazov oboch zákonných zástupcov môžete podať:

*ID – je identifikačný doklad, ktorým môže byť: občiansky preukaz; pas; osvedčenie o pobyte a pod.

Ak potrebujete získať viac informácií, napíšte nám na osr-vznikzp@union.sk. Ak potrebujete viac informácií o benefitoch, napíšte nám cez náš kontaktný formulár

Novorodenec, ktorého matka je poistená v inom členskom štáte a vznik zdravotného poistenia na Slovensku

Ak je otec poistený na území Slovenska a matka v inom členskom štáte Európskej Únie, Európskeho hospodárskeho priestoru a Švajčiarska, verejné zdravotné poistenie novorodenca vzniká v zdravotnej poisťovni s najväčším počtom poistencov, teda vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni.

Vaše bábätko však môžete prepoistiť. Naším poistencom sa stane v závislosti od dátumu, kedy ste k nám prihlášku doručili.

Ak potrebujete získať viac informácií, napíšte nám na osr-vznikzp@union.sk. Ak potrebujete viac informácií o benefitoch, napíšte nám cez náš kontaktný formulár.

Prepoistite svoje bábätko v pohodlí domova.
Máme pre vás až tri spôsoby

Osobne u vás doma

Vyberte si podľa svojho kraja jedného zo zamestnancov či zamestnankýň Union zdravotnej poisťovne. Osobne vás navštívi. 

Telefonicky

Zanechajte kontakt a ozve sa vám naša zamestnankyňa alebo zamestnanec. Spolu vyplníte prihlášku a podpísať vám ju prinesie kuriér. 

Online

Zmenovú prihlášku pre dieťa poistené v inej zdravotnej poisťovni vyplňte online. Podpísať ju môžete jednoducho a rýchlo priamo v mobile.

 Naším poistencom či poistenkou sa stanete v závislosti od dátumu, kedy ste k nám doručili prihlášku.

  • Ak ste stihli podať prihlášku do 30. septembra 2023, naším poistencom alebo poistenkou budete od 1. januára 2024.
  • Ak ste podali prihlášku po 30. septembri 2023, naším poistencom alebo poistenkou budete od 1. januára 2025.

Kontaktujte nášho zamestnanca alebo zamestnankyňu a dohodnite si stretnutie

Vyberte si zamestnankyňu či zamestnanca Union zdravotnej poisťovne podľa vášho kraja a kontaktujte ho.

Na stretnutie s naším zamestnancom/zamestnankyňou je potrebné mať pripravené:

Eva Nadaská

0911 105 152

Ing. Vladimír Foltán

0903 415 420

Mgr. Bohumil Lančarič

0911 103 397

Ing. Vladimír Foltán

0903 415 420

Ing. Vladimír Foltán

0903 415 420

Mgr. Bohumil Lančarič

0911 103 397

Eva Nadaská

0911 105 152

Je čas na zmenu zdravotnej poisťovne

Nechajte nám váš kontakt a my sa vám ozveme do jedného pracovného dňa. 

0
tisíc spokojných
klientov
0
tisíc doplatkov
na zuby mesačne
21

tisíc zmluvných
lekárov