Kontakt
pre médiá

Beáta Dupaľová Ksenzsighová

Na vaše otázky vám ochotne odpovie Beáta Dupaľová Ksenzsighová, špecialistka externej komunikácie a hovorkyňa Union poisťovne a Union zdravotnej poisťovne.

Atoms/icons/40/black/chcem_nahlasit_skodovu_udalost-40

Hovorkyňa je aktuálne na materskej dovolenke. Ak máte mediálny dopyt, využite kontakty nižšie.

Tlačové
správy

V článku si prečítate: „A kedy bude dieťatko?“ Toto je asi najneobľúbenejšia otázka z okolia mladému páru, najmä, ak odpoveďou na ňu je, že „zatiaľ sa nedarí“. Prirodzená radostná túžba sa po mesiacoch mení na frustráciu, stres z počítania plodných dní a výčitky, kto za to môže. Kým žena musí absolvovať množstvo náročných vyšetrení plodnosti, mužom stačí zvyčajne len jedno jednoduché, vyšetrenie spermiogramu. Aká je plodnosť mužov, ako prebieha vyšetrenie a či existuje aj cielená liečba zodpovie urológ, MUDr. Roman Sokol, PhD., MPH. Je to 50 na 50 Časy, kedy bolo presvedčiť muža na vyšetrenie spermií takmer nemožné, sú našťastie preč. Vďaka dobrej edukácii spoločnosti pristupujú už aj samotní muži k zisťovaniu príčin neplodnosti zodpovedne a do urologickej ambulancie zavítajú pomerne často. „Súčasná smernica európskej urologickej spoločnosti konštatuje, že za päťdesiat percent primárnych neplodností môže žena a za päťdesiat percent muž. My zároveň zo skúseností tvrdíme, že niekedy stačí malý ženský faktor a malý mužský faktor neplodnosti, ktoré sa znásobia a stáva sa z toho partnerský problém,” vysvetľuje ako je to aktuálne s neplodnosťou párov urológ MUDr. Roman Sokol, PhD., MPH. Najprv muž, potom žena Vyšetrenie mužského spermiogramu by malo byť prvým krokom v zisťovaní neplodnosti páru, pretože ženy musia podstúpiť oveľa náročnejšie vyšetrenia, vyžadujúce si napríklad aj celkovú anestéziu. „Zvyčajne sa vyšetrenie spermiogramu dopĺňa o sonografické vyšetrenie mieška, močového mechúra a prostaty, veľmi dôležité je aj vyšetrenie hormonálneho profilu, v prípade že máme podozrenie na hormonálny problém”, dodáva urológ. Pre vyšetrenie spermií využívajú počítačovú analýzu, ktorá im dá
28. júla 2022

Na stiahnutie

Logá Union

Na tomto odkaze nájdete oficiálne logá Union poisťovne a.s. a Union zdravotnej poisťovne a.s. 

Fotografie

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Snímka obrazovky 2020-07-21 o 15.43.14
design-slider-placeholder
Predošlé
Ďalšie

Dizajn manuál

Lorem ipsum is placeholder  , print, and publishing industries.