Atoms/icons/24/grey/info-24

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií
Preventívna prehliadka v gynekologickej ambulancii
gynekologická prevencia
Nižšie si prečítate:

Preventívna prehliadka u gynekologičky či gynekológa pomáha ženám v starostlivosti o ich reprodukčné zdravie. Vďaka gynekologickej preventívnej prehliadke je možné včas odhaliť napríklad predrakovinové zmeny na krčku maternice, skoré štádiá rakoviny vaječníkov alebo prsníkov.

Pre koho je preventívna prehliadka v gynekologickej ambulancii určená?

Pre ženy od dovŕšenia 18. roku života alebo od prvého tehotenstva. Obvodné gynekologické ambulancie môžu mať v evidencii dievčatá od veku 15 rokov (do 15 rokov patria do detskej gynekologickej ambulancie).

Ako často treba preventívnu prehliadku absolvovať?

Preventívnu prehliadku je potrebné absolvovať raz ročne.

Ako prebieha a čo všetko zahŕňa preventívna prehliadka?

Preventívna prehliadka na gynekológii zahŕňa:

Výsledky preventívnej prehliadky

Výsledky cytologického vyšetrenia krčka maternice vám oznámia zvyčajne do troch týždňov a to buď telefonicky, sms správou alebo podľa dohody s vašou gynekologičkou či gynekológom.

Stiahnite si e-book s ďalšími informáciami o preventívnej prehliadke v gynekologickej ambulancii. Nájdete v ňom informácie o mamografickom vyšetrení a návod na samovyšetrenie prsníkov či informácie o prevencii rakoviny krčka maternice.

Užitočné odkazy

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.