Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií
Preventívna prehliadka u pediatra
preventívna prehliadka u pediatra
Nižšie si prečítate:

Preventívna prehliadka detí sa vykonáva pravidelne v ambulancii všeobecného lekára pre deti a dorast, a to v počte deväť prehliadok do 1. roku života, jedna prehliadka vo veku 18 mesiacov a následne od 3. roku života jedna preventívna prehliadka každé dva roky.

Komu je preventívna prehliadka v ambulancii všeobecného lekára pre deti a dorast určená?

Deťom a mladým ľuďom do 18 rokov (+ 365 dní; pokiaľ ide o lekárku či lekára s atestáciou alebo certifikátom z dorastového lekárstva, môže ošetrovať pacientov a pacientky až do 28 rokov).

Ako často treba preventívnu prehliadku s dieťaťom absolvovať?

Prvá preventívna prehliadka v pediatrickej ambulancii by mala prebehnúť do 48 hodín od prepustenia z pôrodnice. Nasleduje deväť preventívnych prehliadok do prvého roku života dieťaťa. Ďalšiu prehliadku dieťa absolvuje približne v osemnástich mesiacoch a od troch rokov chodí na preventívne prehliadky každé dva roky.

Ako prebieha a čo všetko zahŕňa preventívna prehliadka dieťaťa?

Preventívna prehliadka v pediatrickej ambulancii sa mení podľa vývojových štádií dieťaťa. V prvých týždňoch lekárka alebo lekár sleduje celkový stav novorodenca a reflexy, zároveň poskytne poradenstvo ohľadne výživy a dojčenia. Ďalšie prehliadky sú zamerané na psychomotorický vývoj dieťaťa a očkovanie podľa očkovacej schémy.
Medzi preventívne vyšetrenia a úkony v ambulancii všeobecného lekára pre deti a dorast patrí:

Výsledky preventívnej prehliadky dieťaťa

Výsledky preventívnej prehliadky vášho dieťaťa sa v pediatrickej ambulancii dozviete ihneď a v prípade potreby vás lekárka alebo lekár odošlú s dieťaťom na ďalšie vyšetrenia do špecializovaných ambulancií.

Presné informácie o jednotlivých vyšetreniach a očkovaniach vykonávaných v rámci preventívnych prehliadok u pediatra a stomatológa nájdete v e-booku Preventívne prehliadky detí v pediatrickej a stomatologickej ambulancii.

Užitočné odkazy

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.