Atoms/icons/24/grey/info-24

….

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií
Preventívna prehliadka u pediatra
preventívna prehliadka u pediatra
Nižšie si prečítate:

Preventívna prehliadka detí sa vykonáva pravidelne v ambulancii všeobecného lekára pre deti a dorast, a to v počte deväť prehliadok do 1. roku života, jedna prehliadka vo veku 18 mesiacov a následne od 3. roku života jedna preventívna prehliadka každé dva roky.

Komu je preventívna prehliadka v ambulancii všeobecného lekára pre deti a dorast určená?

Deťom a mladým ľuďom do 18 rokov (+ 365 dní; pokiaľ ide o lekárku či lekára s atestáciou alebo certifikátom z dorastového lekárstva, môže ošetrovať pacientov a pacientky až do 28 rokov).

Ako často treba preventívnu prehliadku s dieťaťom absolvovať?

Prvá preventívna prehliadka v pediatrickej ambulancii by mala prebehnúť do 48 hodín od prepustenia z pôrodnice. Nasleduje deväť preventívnych prehliadok do prvého roku života dieťaťa. Ďalšiu prehliadku dieťa absolvuje približne v osemnástich mesiacoch a od troch rokov chodí na preventívne prehliadky každé dva roky.

Ako prebieha a čo všetko zahŕňa preventívna prehliadka dieťaťa?

Preventívna prehliadka v pediatrickej ambulancii sa mení podľa vývojových štádií dieťaťa. V prvých týždňoch lekárka alebo lekár sleduje celkový stav novorodenca a reflexy, zároveň poskytne poradenstvo ohľadne výživy a dojčenia. Ďalšie prehliadky sú zamerané na psychomotorický vývoj dieťaťa a očkovanie podľa očkovacej schémy.
Medzi preventívne vyšetrenia a úkony v ambulancii všeobecného lekára pre deti a dorast patrí:

Výsledky preventívnej prehliadky dieťaťa

Výsledky preventívnej prehliadky vášho dieťaťa sa v pediatrickej ambulancii dozviete ihneď a v prípade potreby vás lekárka alebo lekár odošlú s dieťaťom na ďalšie vyšetrenia do špecializovaných ambulancií.

Presné informácie o jednotlivých vyšetreniach a očkovaniach vykonávaných v rámci preventívnych prehliadok u pediatra a stomatológa nájdete v e-booku Preventívne prehliadky detí v pediatrickej a stomatologickej ambulancii.

Užitočné odkazy

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.