Atoms/icons/24/grey/info-24

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií
Preventívna prehliadka v urologickej ambulancii
Nižšie si prečítate:

Preventívna prehliadka v urologickej ambulancii umožňuje včas odhaliť niektoré závažné ochorenia. Ide napríklad o rakovinu semenníkov a prostaty.

Pre koho je preventívna prehliadka v urologickej ambulancii určená?

Mužom od päťdesiat rokov a v prípade, že sa rakovina prostaty vyskytla v ich rodine v prvostupňovom príbuzenstve (otec, brat), absolvujú preventívnu prehliadku už od veku štyridsať rokov.

Ako často treba preventívnu prehliadku absolvovať?

Na preventívnu prehliadku v urologickej ambulancii môžu ísť muži od päťdesiat (resp. štyridsať) rokov raz za tri roky. Našim poistencom uhrádzame preventívnu prehliadku na urológii už od veku štyridsať rokov v dvojročnom intervale a od 1. decembra 2022 bez výmenného lístka od všeobecného lekára/lekárky.

(Ako jediná zdravotná poisťovňa ponúkame našim poistencom možnosť požiadať o odber na stanovenie prostatického špecifického antigénu PSA aj všeobecného lekára či lekárku.)

Ako prebieha a čo všetko zahŕňa preventívna prehliadka?

Preventívna prehliadka na urológii zahŕňa:

Výsledky preventívnej prehliadky

Výsledky vám po dohode môžu z urologickej ambulancie oznámiť telefonicky, prípadne poštou, závisí od vašej dohody s lekárkou alebo lekárom.

Stiahnite si e-book s podrobnými informáciami o preventívnej prehliadke v urologickej ambulancii. Nájdete v ňom aj návod na samovyšetrenie semenníkov.

Užitočné odkazy

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.