Atoms/icons/24/grey/info-24

Od 1. 7. 2022 nebude možné na našich pobočkách platiť za poistenie v hotovosti. Zmena sa netýka poistenia pre cudzincov a cestovného poistenia.

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Preventívne vyšetrenie rakoviny prostaty

Preventívne vyšetrenie rakoviny prostaty
Prehliadka u urologa
Prehliadka u urologa

Rakovina prostaty je ochorenie s celosvetovo rastúcim počtom novo zachytených prípadov. Na Slovensku je tretím najčastejším zhubným nádorom u mužov. Presná príčina rakoviny prostaty nie je známa. Rakovina prostaty má charakter dedičného ochorenia, to znamená, že prítomnosť tohto ochorenia u otca, starého otca, strýka alebo brata môže výrazne zvyšovať riziko jeho vzniku.

Ďalším dôležitým faktorom je vek – väčšina prípadov rakoviny prostaty sa vyskytuje u mužov vo veku nad 50 rokov, strava, hormonálne zmeny, životné prostredie. Začiatočné štádium tohto ochorenia zvyčajne nevyvoláva výraznejšie ťažkosti.

S postupom ochorenia sa objavujú problémy s močením, neschopnosť kompletne sa vyprázdniť, časté močenie zvyčajne v noci, bolesti a pálenie pri močení, prítomnosť krvi v moči, chronická bolesť dolnej časti chrbta, panvy a hornej časti stehien.

Vzhľadom k tomu, že nie je v súčasnosti jednoznačné, ktoré okolnosti prednostne zvyšujú riziko vzniku rakoviny prostaty, odporúča sa dodržiavať nasledovné preventívne opatrenia.

Preventívne opatrenia

Ako je možné včas odhaliť rakovinu prostaty?

Základom je vyšetrenie prostaty cez konečník a odber krvi na marker aktivity prostaty, tzv. prostatický špecifický antigén (PSA), ktoré sa realizuje v rámci preventívnej urologickej prehliadky. PSA je bielkovina, ktorá sa tvorí len v prostatických žliazkach. Pri poškodení štruktúry buniek sa dostáva do krvi vo vyššej miere a môže tak upozorniť na patologický proces v prostate. Jeho hodnota môže identifikovať vyššie riziko vzniku rakoviny prostaty, avšak nemusí nevyhnutne súvisieť len s rakovinou.

Hladina PSA v priebehu života rastie, takže príčinou zvýšenia PSA môže byť aj tzv. benígna hyperplázia prostaty(zväčšenie objemu prostaty súvisiace s vekom), zápal prostaty, stav po masáži prostaty, realizácia vyšetrenia cez močovú trubicu a pod. Potvrdenie alebo vylúčenie nádoru prostaty je možné tzv. biopsiou prostaty(odber vzorky z prostaty tenkou ihlou) a histologickým vyšetrením tejto vzorky.

Union zdravotná poisťovňa, a.s. v rámci svojho benefitu uhrádza preventívnu urologickú prehliadku, ako aj vyšetrenie PSA a p2PSA  ukazovateľov všetkým svojím poistencom od 40 rokov v 2-ročných intervaloch.


V prípade doplňujúcich informácií nás kontaktujte na tel.č. 0850 003 333

Napriek medicínskym pokrokom je rakovina stále druhou najčastejšou príčinou úmrtí na Slovensku. Jej liečba stojí postihnutých nielen obrovské množstvo síl, no i nemalé sumy peňazí. Union poisťovňa vám preto ako prvá na Slovensku prináša možnosť poistenia onkologickej choroby, ktoré vám v prípade najhoršieho pomôže zvládnuť nepriaznivý finančný dopad, ktorý je, bohužiaľ, často s dlhodobou liečbou spojený.

Financie môžete použiť na čokoľvek, čo nie je hradené z verejného zdravotného poistenia. Napríklad splátky hypotekárneho a spotrebného úveru, rekonvalescenčný pobyt pri mori alebo akékoľvek výdavky spojené s plnohodnotným životom počas boja s rakovinou. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú 20 % zľavu na poistenie onkologických chorôb a mnoho ďalších výhod.

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Hodnota vášho bývania medziročne stúpla o 18 %.
A čo vaša poistka?

Ak je poistná suma nižšia ako hodnota majetku, v prípade škodovej udalosti sa môže stať, že vyplatená poistná suma vám nebude stačiť na úplnú obnovu poistenej veci. 

Zistite, koľko by vás stálo poistenie nehnuteľnosti pri jej aktuálnej hodnote.