Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Genetická analýza DNA4fit: spoznajte vďaka nej svoje zdravie

Union zdravotná poisťovňa sa stará o zdravie svojich poistencov. Dôkazom je zľava až 200 eur na balík BODY4fit+. Súčasťou analýzy je aj stravovací plán COOK4fit, vďaka ktorému dosiahnete svoje ciele omnoho jednoduchšie.
DNA4fit_Union
DNA4fit_Union

Genetická analýza DNA4fit na reštart zdravia a spoznanie tela

Pre našich poistencov sme pripravili možnosť absolvovania genetickej analýzy, ktorá vám pomôže lepšie pochopiť procesy vo vašom tele. Výstupy analýzy sú prehľadne vysvetlené a poistenci Unionu v rámci zvýhodneného produktového balíka dostanú okrem časovo limitovaného vitamínového balíčka DNA Reštart v hodnote 50 eur aj stravovací plán COOK4fit, vďaka ktorému bude prípadná zmena stravovacích návykov a životného štýlu oveľa jednoduchšia. 

DNA4fit zároveň ponúka bezplatnú konzultáciu na infolinke 0904 590 590 ohľadom preventívnej zdravotnej starostlivosti, genetických testoch a podporných programoch. Môžete sa dozvedieť ako jednoducho celý proces funguje, ako vám analýza DNA môže pomôcť a čo všetko je možné získať.

Čo je genetická analýza od DNA4fit?

DNA analýza sa jednoducho používa a je založená na odbere slín. Nemusíte nikam chodiť, odberovú sadu Vám DNA4fit doručí priamo domov a odber slín v domácom prostredí Vám zaberie len niekoľko minút. Váš odber následne doručíte do DNA4fit poštou alebo kuriérom a tímy odborníkov v laboratóriách vo Veľkej Británii, Chorvátsku alebo Švédsku začnú pracovať na rozbore. Na analýzu je použitá najmodernejšia metóda celogenómovej analýzy Vašej DNA. Genetické analýzy DNA4FIT sú jednorazová investícia do vášho zdravia s celoživotným efektom, pretože genetika sa nemení. Výsledky máte k dispozícii do 40 dní.

Pre koho je genetická analýza od DNA4fit vhodná?

Výsledky analýz DNA pomáhajú deťom, dospelým, seniorom ale aj vrcholovým športovcom posunúť celú starostlivosť o zdravie, zdravý životný štýl alebo výkon na najvyššiu možnú úroveň. Predovšetkým u dieťaťa ide o investíciu na celý život. Na základe faktov o jeho genetických silných a slabých stránkach je možné pozitívne ovplyvniť stravovanie, vzdelávanie, výber vhodného športu, výchovu, prevenciu ale aj osobnú zdravotnú starostlivosť.

Na čo mám nárok?

Všetci poistenci Unionu majú možnosť čerpať na webstránke DNA4fit.sk nasledujúce zľavy a výhody:

Analýza

Bežná cena

Zľava

Výsledná cena

BODY4fit+ (58 rozborov DNA analýzy)

+ COOK4fit + Vitamínový balíček

499 EUR

200 EUR

299 EUR

K výsledkom analýzy DNA a k stravovaciemu programu ponúka DNA4fit bezplatnú konzultáciu v rozsahu 30 alebo 60 minút. Každý poistenec v rámci nej získa detailnejšie informácie k svojim odporúčaniam a tiež návrh osobného suplementačného programu, zloženého z kvalitných výživových doplnkov. Vhodná suplementácia je popri kvalitnom stravovaní nevyhnutná pre správne fungovanie organizmu.

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Aké výstupy ponúka genetická analýza?

Výsledky analýzy majú za cieľ poskytnúť cenné informácie s odporúčaniami vhodnými priamo pre vás. Absolvovaním procedúry sa interpretácia rozdeľuje do deviatich prehľadných kapitol 1-9 (BODY4fit+ a COOK4fit)  konkrétne:

 

1. Vplyv stravy na telesnú hmotnosť 

Dozviete sa, či je vaše telo náchylné na opätovný nárast hmotnosti, ako reaguje na sacharidy a tuky, resp. aký typ stravovania je pre vaše telo vhodný.

 

2. Šport a oddych

Získate informácie o vašich predpokladoch na vhodný šport a ako dosiahnuť vrcholovú úroveň, ako vaše telo regenerujte po fyzickej aktivite alebo aká je vaša náchylnosť na zranenia, aká je kapacita vášho srdca či VO2max.   

 

3. Požiadavky na živiny

Zistite, ako spracováva váš organizmus vitamíny B6, B9, B12, D a minerály, či dokážete efektívne vstrebávať železo, zinok, draslík a sodík alebo aká je vaša náchylnosť na hustotu kostí.

 

4. Životný štýl

Ste ranné vtáča alebo nočná sova? Výsledok vám ukáže, koľko hodín spánku potrebujete. Ako veľmi ste odolný voči stresu, alebo či máte predispozíciu na závislosť na nikotíne alebo alkohole a aký je Váš sklon k vzniku zápalov.

 

5. Metabolické charakteristiky

Overíte si, či vás netrápi gluténová alebo laktózová intolerancia. Ako rýchlo viete spáliť alkohol, aká je reakcia vášho tela na kofeín.

 

6. Kardiovaskulárne zdravie

Dozviete sa, čí máte predpoklad na vznik cukrovky, vyššie riziko infarktu alebo citlivosti na inzulín.

 

7. Stravovacie návyky

Nájdete významné vplyvy vašej genetickej výbavy na vaše stravovacie návyky. Zistíte prečo ste večne hladný a aká je vaša hranica sýtosti a hladu. Aká je vaša náchylnosť na sladkosti, horkú a sladkú chuť.

 

8. Detoxikácia vášho tela

Poznáte hodnoty svojho oxidačného stresu a viete ako vplýva na váš organizmus? Ako si vaše telo udržiava hodnoty selénu, vitamínov E a C?

 

9. Omladenie pokožky

Dozviete sa ako reaguje vaša pokožka na nedostatok hydratácie, akú máte antioxidačnú schopnosť pokožky. Ako spomaliť starnutie pokožky a zvoliť najvhodnejšiu starostlivosť o jej zdravie, krásu a výživu presne podľa vašej genetickej výbavy.

Súčasťou produktových balíkov je aj stravovací plán s receptami na mieru COOK4fit, ktorý vám na základe výsledkov genetickej analýzy odporučí recepty obsahujúce živiny, ktoré vášmu telu vyhovujú. Líšiť sa bude jedálniček podľa toho, čo chcete dosiahnuť (chudnutie, udržanie správnej telesnej hmotnosti a podobne). 

Atoms/icons/80/grey-green/info-80

Zdravé reči #72: Genetické testy

Vypočujte si náš podcast Zdravé reči a dozviete sa všetko o genetických testoch.

Podcast geneticke testy

Ako si uplatním zľavu

Poistenci Union zdravotnej poisťovne pri nákupe jedného z balíkov uvedú v nákupnom košíku zľavový kód „CHCEMBYTZDRAVY“.

Vaša fyzická aj duševná pohoda spolu s prevenciou chorôb sú stredom nášho záujmu

Novým benefitom v podobe zľavy na genetickú analýzu DNA4fit nadväzujeme na našu dlhodobú stratégiu, ktorou je prevencia chorôb a motivovanie k zmene životného štýlu, pretože zdravie našich poistencov je na prvom mieste. Máte možnosť lepšie spoznať svoje telo a zistiť, v čom sú vaše silné stránky a naopak, čomu sa radšej vyvarovať. Meníme životy k lepšiemu a v tejto ceste poznania vám želáme veľa šťastia.

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Upozornenie: Analýza DNA4fit ani interpretácia jej výsledku nenahrádza zdravotnú starostlivosť, poskytovanú lekárom v špecializačnom odbore lekárska genetika. Nemôže byť ani odporúčaním na odborné vyšetrenie v uvedenom odbore.