Atoms/icons/24/grey/info-24

V sobotu 30. septembra máme pre vás otvorené pobočky v Bratislave v čase od 8:00 do 20:00 hod; ostatné pobočky v čase od 8:00 do 14:00 hod. Príďte sa prepoistiť osobne alebo volajte callcentrum v čase od 8:00 do 13:00 hod. 

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Tretina detí má predispozíciu pre veľký stres zo školy. Dá sa to vopred zistiť vďaka DNA analýze

stres detí v škole
Až tretina detí výrazne horšie zvláda stres zo školy až do tej miery, že sa fyzicky nedokážu sústrediť a trpia tunelovým videním. Ak rodičia o tejto predispozícii vedia dopredu, vedia tieto prejavy cieleným tréningom zmierniť.
stres detí v škole
V článku si prečítate:

Union zdravotná poisťovňa sa dlhodobo snaží motivovať svoje poistenky a poistencov k zdravému životnému štýlu. Najnovším krokom je finančná podpora vo výške dvesto eur na genetickú analýzu DNA4fit, ktorá rodičom pomáha pri nastavení vhodnej stravy či pohybovej aktivity. U detí prináša aj množstvo užitočných informácií pre ich zdravý vývoj.

Napríklad umožňuje cielene cvičiť s deťmi so stresovou predispozíciou tak, aby dokázali prekonať geneticky vrodenú stratu kontroly v stresových situáciách.

Rozbory k športovým a stravovacím predispozíciám

Súčasťou analýzy DNA4fit sú tri moduly: BODY4fit+ s analýzou fyzických a športových predispozícií, COOK4fit s informáciami o najvhodnejšom stravovaní a Vitamínový balíček.

Test DNA v module BODY4fit+ obsahuje 58 rozborov dedičného kódu s informáciami o predispozíciách k vytrvalosti, výkonnosti a sile. DNA reálne predurčuje zloženie a pružnosť svalových vlákien, a tým pádom prezradí veľa o predpokladoch v oblasti koordinácie, temperamentu, miery rizika zranení, ale aj o schopnosti odstraňovať laktát.

„To sú zásadné informácie, ak chcete výkonnostne športovať, alebo dať svoje dieťa práve na výkonnostný šport,“ vysvetľuje Miroslava Jurčáková z programov zdravia Union zdravotnej poisťovne.

Genetika pomáha zvoliť pre telo najvhodnejšiu stravu

Súčasťou výsledkov analýzy DNA sú aj fakty o metabolizme, požiadavkách na živiny a kardiovaskulárnom zdraví. Genetická analýza DNA4fit pomáha zistiť, ktorá strava vám či vášmu dieťaťu najviac prospieva a ktorá, naopak, škodí.

Výsledky obsahujú aj informácie o metabolizme laktózy, hladine niektorých vitamínov a minerálov, miere rizika vystavenia oxidačnému stresu a sklonoch k zvýšenej hmotnosti. „Zaujímavosťou je, že práve genetická výbava určuje, ktoré vitamíny a minerály potrebujete dopĺňať viac, a, naopak, ktoré máte v dostatočnom množstve a stačí ich len udržiavať ich hladinu. To znamená, že z analýzy vyplynie odporúčanie, ktorý typ stravovania je pre vás alebo vaše dieťa ideálny,“ dopĺňa Miroslava Jurčáková.

Je vaše dieťa ranné vtáča alebo nočná sova?

Dospelí ľudia majú v praxi odskúšané, či sa im lepšie rozmýšľa a pracuje ráno alebo, naopak, večer. Pri dieťati to však rodičia môžu nanajvýš tušiť. Analýza DNA v tomto prináša istotu a dokáže jasne povedať, v akom čase počas dňa je dieťa prirodzene aktívnejšie a kedy je preňho vhodné skôr naplánovať oddych.

„Tým pádom deti nebudú rodičia trápiť učením v čase, kedy ich telo chce oddychovať, a naopak. Vďaka tomu sa dokáže učiť aj športovať oveľa efektívnejšie a s väčším nasadením a radosťou,“ hovorí Miroslava Jurčáková.

Tretina detí trpí zbytočným stresom

Dáta z genetických analýz DNA4fit ukazujú, že až tridsaťtri percent detí nemá tzv. gén bojovníka, čiže výrazne horšie zvládajú stres zo skúšania v škole alebo na súťažiach. Táto predispozícia vedie k automatickému zvýšeniu adrenalínu v náročnej situácii a k reálnej strate kontroly.

„To znamená, že sa dieťaťu začnú potiť ruky, nekontrolovane triasť svaly a prestávajú fungovať motorické pohyby. Preťaženie mozgu podnetmi vedie k nesústredenému mysleniu a tunelovému videniu. Pre deti je to utrpenie, ktorému sa však dá cieleným tréningom predísť. Ak rodičia vďaka genetickej analýze vedia o tejto predispozícii od raného detstva, dokážu dieťa tohto problému postupne zbaviť,“ vysvetľuje Pavol Pavlovič, CEO spoločnosti DNA4fit.

Príspevok dvesto eur na analýzu

Union zdravotná poisťovňa prispieva svojim poistencom a poistenkám sumou dvesto eur na balík BODY4fit+. Súčasťou analýzy je aj stravovací plán COOK4fit a Vitamínový balíček. Bežná cena analýzy je 499 eur, poistenky a poistenci Union zdravotnej poisťovne za analýzu zaplatia 299 eur. Prečítajte si o ďalších výhodách genetickej analýzy DNA4fit.

Martina Harsanyiova

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.