Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Z ceny očkovacej látky proti kliešťovej encefalitíde vám preplatíme 50 %

V roku 2020 bol na Slovensku doposiaľ najvyšší výskyt kliešťovej encefalitídy za posledných 20 rokov. Nakaziť sa môžete z infikovaného kliešťa alebo aj prostredníctvom surového mlieka z domácich zvierat. Na očkovanie, ktoré vás ochráni, vám prispejeme až 50 %.
Ockovanie proti kliestovej encefalitide
Ockovanie proti kliestovej encefalitide

Čo od nás dostanete?

Kliešťová encefalitída je akútne ochorenie postihujúce centrálny nervový systém (zápal mozgových blán a zápal mozgu). Najúčinnejším spôsobom ochrany voči nej je očkovanie.

Očkovanie pozostáva z troch dávok očkovacej látky. Ideálne je začať s ním v posledných zimných mesiacoch, napr. vo februári, druhú dávku podať o mesiac a tretiu o šesť mesiacov. Ochrana po kompletnom očkovaní trvá tri roky a po ich uplynutí je potrebné preočkovanie jednou dávkou.

Každému poistencovi od jedného roka veku prispejeme na každú z troch dávok očkovacej látky Encepur Children, Fsme – immin Junior, Encepur Adults, Fsme – immun 50 %.

VEDELI STE, ŽE ...

Výskyt kliešťovej encefalitídy sa na Slovensku zvyšuje a riziko nakazenia stúpa. Ochorenie spôsobuje vírus, ktorý na človeka prenáša kliešť. Kliešte však môžu preniesť nákazu aj na domáce zvieratá (napr. kozy), ktorých produkty ako surové mlieko či syry môžu byť takisto zdrojom nákazy. Typickým príznakom sú vysoké horúčky, malátnosť a bolesti hlavy.
Ochrániť sa pred nakazením môžete oblečením zakrývajúcim pokožku či repelentmi, no najúčinnejším spôsobom je očkovanie.

Čo treba splniť?

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Ako na to?

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.