Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Na očkovanie proti HPV vírusu prispejeme 50 %

S vírusom HPV sa vo svojom živote stretne takmer každý človek. V prípade, že si s ním imunita neporadí, môže spôsobiť vážne onkologické ochorenia. Na očkovanie proti HPV prispejeme 50 % všetkým mladým poistencom a poistenkám vo veku 13 až 18 rokov.
Ockovanie proti rakovine krcka maternice
Ockovanie proti rakovine krcka maternice

Čo od nás dostanete?

Existuje viac ako sto typov HPV (ľudského papilomavírusu), z ktorých väčšina je neškodná a vďaka imunitnému systému väčšina infekcií spontánne ustúpi. Niektoré z nich sú však onkogénne. To znamená, že môžu spôsobiť nádorové ochorenia – napríklad rakovinu krčka maternice, hrtana, penisu alebo konečníka. Iné sú príčinou vzniku genitálnych bradavíc.

Z verejného zdravotného poistenia je očkovanie (očkovacími látkami Cervarix a Gardasil 9) preplácané len (čiastočne Cervarix, plne Gardasil 9) ak je dieťa očkované v 13. roku života (t. j. odo dňa 12. narodenín do dňa, ktorý predchádza 13. narodeninám). V tomto veku je len u dievčat čiastočne hradená vakcína Cervarix. Gardasil 9 je v 13. roku plne hradený aj u dievčat aj chlapcov. 

Chceme toto očkovanie sprístupniť aj starším deťom a preto vám prinášame:

Prečo sa očkovať proti HPV?

Ľudský papilomavírus sa vo väčšine prípadov prenáša pohlavným stykom, preto sa očkovanie odporúča ešte predtým, ako človek začne sexuálne žiť. Imunitný systém v mladom veku dokáže po aplikácii očkovacej látky vyprodukovať najvyššie hladiny protilátok, ktoré ho s veľkou pravdepodobnosťou budú chrániť pred HPV infekciou veľa rokov.

Na ochranu proti tomuto vírusu sa u nás očkuje dvoma očkovacími látkami. Cervarix je dvojvalentná vakcína, čo znamená, že sa vďaka nej vytvárajú protilátky proti dvom kmeňom HPV. Gardasil 9 je deväťvalentá vakcína, ktorá stimuluje tvorbu protilátok proti deviatim rôznym kmeňom ľudského papilomavírusu.

Čo treba splniť?

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Ako na to?

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.