Atoms/icons/24/grey/info-24
Dňa 20. apríla 2024 budeme mať v čase 07:30 – 13:00 plánovanú odstávku niektorých systémov. Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Na očkovanie proti HPV vírusu prispejeme 50 %

S vírusom HPV sa vo svojom živote stretne takmer každý človek. V prípade, že si s ním imunita neporadí, môže spôsobiť vážne onkologické ochorenia.
Ockovanie proti rakovine krcka maternice
Ockovanie proti rakovine krcka maternice

Čo od nás dostanete?

Existuje viac ako sto typov HPV (ľudského papilomavírusu), z ktorých väčšina je neškodná a vďaka imunitnému systému väčšina infekcií spontánne ustúpi. Niektoré z nich sú však onkogénne. To znamená, že môžu spôsobiť nádorové ochorenia – napríklad rakovinu krčka maternice, hrtana, penisu alebo konečníka. Iné sú príčinou vzniku genitálnych bradavíc.

Od 1. decembra 2023 je z verejného zdravotného poistenia preplácané očkovanie očkovacími látkami Cervarix a Gardasil 9 (čiastočne Cervarix, úplne Gardasil 9). Platí to v prípade, ak je dieťa zaočkované v 13. až 15. roku života (t. j. odo dňa 12. narodenín do dňa pred 15. narodeninami).

Hradené je očkovanie dvomi dávkami. Ak je prvá dávka podaná najneskôr v deň pred 15. narodeninami, bude preplatená aj druhá dávka vakcíny. 

Chceme toto očkovanie sprístupniť aj starším deťom, preto vám prinášame:

Prečo sa očkovať proti HPV?

Ľudský papilomavírus sa vo väčšine prípadov prenáša pohlavným stykom, preto sa očkovanie odporúča ešte predtým, ako človek začne sexuálne žiť. Imunitný systém v mladom veku dokáže po aplikácii očkovacej látky vyprodukovať najvyššie hladiny protilátok, ktoré ho s veľkou pravdepodobnosťou budú chrániť pred HPV infekciou veľa rokov.

Na ochranu proti tomuto vírusu sa u nás očkuje dvoma očkovacími látkami. Cervarix je dvojvalentná vakcína, čo znamená, že sa vďaka nej vytvárajú protilátky proti dvom kmeňom HPV. Gardasil 9 je deväťvalentá vakcína, ktorá stimuluje tvorbu protilátok proti deviatim rôznym kmeňom ľudského papilomavírusu.

Čo treba splniť?

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Ako na to?

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.