Atoms/icons/24/grey/info-24

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Cytologické vyšetrenie metódou LBC ako prevencia rakoviny krčka maternice bez doplatku

Prevencia je významnou súčasťou cesty za zdravím. Cytologické vyšetrenie metódou LBC, ktoré dokáže odhaliť aj včasné štádiá rakoviny krčka maternice, vám preto preplatíme v plnej výške.
Vysetrenie steru z krcka maternice
Vysetrenie steru z krcka maternice

Čo od nás dostanete?

Rakovina krčka maternice je druhým najčastejším onkologickým ochorením žien do 45 rokov. Pravidelnou preventívnou gynekologickou prehliadkou je možné ju odhaliť v štádiu kedy je liečba jednoduchá a vo väčšine úspešná.

Počas prehliadky si na základe odporúčania gynekológa môžete zvoliť konvenčnú cytológiu alebo tzv. LBC (liquid-based cytology), za ktorú si bežne musíte doplatiť. Od nás však dostanete:

Poznáte výhody LBC metódy?

„Liquid-Based“ cytológia (LBC) minimalizuje nedokonalosti konvenčnej cytológie. Ster sa vďaka špeciálnej tekutine v odberovej nádobke a technologickému postupu spracováva automatizovane, čím je vyšetrenie vzorky ľahšie a znižuje sa tak počet falošne negatívnych výsledkov. Pri tejto metóde je aj možnosť nadstavbového vyšetrenia bez nutnosti opakovaného odberu, napríklad pri zisťovaní prítomnosti vysokorizikových typov HPV alebo stanovenie, či má bunka rastový potenciál nádorovej bunky.

Čo treba splniť?

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Ako na to?

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.