Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Preventívne vyšetrenie rakoviny hrubého čreva a konečníka

Rakovina hrubého čreva a konečníka patrí medzi ochorenia, pri liečbe ktorých je zásadná včasná diagnostika. Preto sme sa rozhodli našim poistencom a poistenkám uhrádzať preventívne vyšetrenia už od 40 roku, teda o desať rokov skôr než na ne vzniká zákonný nárok.
Vysetrenie hrube crevo konecnik
Vysetrenie hrube crevo konecnik

Čo od nás dostanete?

Rakovina hrubého čreva a konečníka (kolorektálny karcinóm) patrí medzi zhubné nádory, ktorých výskyt sa z roka na rok zvyšuje. Toto ochorenie je však vyliečiteľné, ak sa zistí včas. Stačí absolvovať jednoduché a bezbolestné vyšetrenie – test na okultné krvácanie v stolici alebo preventívnu kolonoskopiu. 

Naši poistenci a poistenky majú možnosť absolvovať preventívne vyšetrenia na včasné odhalenie rakoviny hrubého čreva a konečníka:

výhoda včasného vyšetrenia

Zákonný nárok na test na okultné krvácanie v stolici (TOKS) aj na primárnu skríningovú kolonoskopiu  vzniká u bezpríznakových poistencov vo veku od 50 rokov. Možnosť absolvovať tieto vyšetrenia už o 10 rokov skôr, významne zvyšuje šancu  odhaliť rakovinu hrubého čreva a konečníka v rannom štádiu a znásobiť vyhliadky na úspešné liečenie.

Čo treba splniť?

Atoms/icons/40/black/chcem_nahlasit_skodovu_udalost-40

V prípade pozitívneho výsledku testu na okultné krvácanie v stolici, nasleduje kolonoskopické vyšetrenie. Ak je výsledok kolonoskopického vyšetrenia negatívny, skríningový program sa u poistenca prerušuje na 10 rokov.

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Ako na to?

Najčastejšie otázky

Stopy krvi v stolici môžu signalizovať zhubný nádor čreva a konečníka, nie sú však jednoznačným potvrdením tohto ochorenia.

Test na okultné krvácanie v stolici (TOKS) nie je testom na rakovinu! Pozitívny výsledok môže spôsobovať aj prítomnosť polypov, Crohnovu chorobu alebo divertikulitídu. Test na okultné krvácanie v stolici však predstavuje základné minimum, ktoré pre seba môžete v rámci včasného odhalenia tohto ochorenia urobiť.

Ak chcete mať istotu, že rakovina hrubého čreva a konečníka vám nehrozí, môžete sa objednať na primárnu skríningovú kolonoskopiu.

Kompletným kolonoskopickým vyšetrením sa dajú zachytiť a odstrániť polypy, ktoré sú často predstupňom rakoviny.

Atoms/icons/80/grey-green/info-80

Poistenie onkologických chorôb

Napriek medicínskym pokrokom je rakovina stále druhou najčastejšou príčinou úmrtí na Slovensku. Jej liečba stojí postihnutých nielen obrovské množstvo síl, no i nemalé sumy peňazí.

Preto vám ako prvá poisťovňa na Slovensku prinášame možnosť poistenia onkologickej choroby, ktoré vám v prípade potreby pomôže zvládnuť nepriaznivý finančný dopad, ktorý je často s dlhodobou liečbou spojený.

Financie môžete použiť na čokoľvek, čo nie je hradené z verejného zdravotného poistenia. Napríklad splátky hypotekárneho a spotrebného úveru, rekonvalescenčný pobyt pri mori alebo akékoľvek výdavky spojené s plnohodnotným životom počas boja s rakovinou.

Ako poistenec či poistenka Union zdravotnej poisťovne máte 20 % zľavu na poistenie onkologických chorôb a mnoho ďalších výhod.

Dôležité dokumenty

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.