Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Preventívne vyšetrenie rakoviny hrubého čreva a konečníka

Rakovina hrubého čreva a konečníka patrí medzi ochorenia, pri liečbe ktorých je zásadná včasná diagnostika. Preto sme sa rozhodli našim poistencom a poistenkám uhrádzať preventívne vyšetrenia už od 40 roku, teda o desať rokov skôr než na ne vzniká zákonný nárok.
Vysetrenie hrube crevo konecnik
Vysetrenie hrube crevo konecnik

Čo od nás dostanete?

Rakovina hrubého čreva a konečníka (kolorektálny karcinóm) patrí medzi zhubné nádory, ktorých výskyt sa z roka na rok zvyšuje. Toto ochorenie je však vyliečiteľné, ak sa zistí včas. Stačí absolvovať jednoduché a bezbolestné vyšetrenie – test na okultné krvácanie v stolici alebo preventívnu kolonoskopiu. 

Naši poistenci a poistenky majú možnosť absolvovať preventívne vyšetrenia na včasné odhalenie rakoviny hrubého čreva a konečníka:

výhoda včasného vyšetrenia

Zákonný nárok na test na okultné krvácanie v stolici (TOKS) aj na primárnu skríningovú kolonoskopiu  vzniká u bezpríznakových poistencov vo veku od 50 rokov. Možnosť absolvovať tieto vyšetrenia už o 10 rokov skôr, významne zvyšuje šancu  odhaliť rakovinu hrubého čreva a konečníka v rannom štádiu a znásobiť vyhliadky na úspešné liečenie.

Čo treba splniť?

Atoms/icons/40/black/chcem_nahlasit_skodovu_udalost-40

V prípade pozitívneho výsledku testu na okultné krvácanie v stolici, nasleduje kolonoskopické vyšetrenie. Ak je výsledok kolonoskopického vyšetrenia negatívny, skríningový program sa u poistenca prerušuje na 10 rokov.

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Ako na to?

Najčastejšie otázky

Stopy krvi v stolici môžu signalizovať zhubný nádor čreva a konečníka, nie sú však jednoznačným potvrdením tohto ochorenia.

Test na okultné krvácanie v stolici (TOKS) nie je testom na rakovinu! Pozitívny výsledok môže spôsobovať aj prítomnosť polypov, Crohnovu chorobu alebo divertikulitídu. Test na okultné krvácanie v stolici však predstavuje základné minimum, ktoré pre seba môžete v rámci včasného odhalenia tohto ochorenia urobiť.

Ak chcete mať istotu, že rakovina hrubého čreva a konečníka vám nehrozí, môžete sa objednať na primárnu skríningovú kolonoskopiu.

Kompletným kolonoskopickým vyšetrením sa dajú zachytiť a odstrániť polypy, ktoré sú často predstupňom rakoviny.

Atoms/icons/80/grey-green/info-80

Poistenie onkologických chorôb

Napriek medicínskym pokrokom je rakovina stále druhou najčastejšou príčinou úmrtí na Slovensku. Jej liečba stojí postihnutých nielen obrovské množstvo síl, no i nemalé sumy peňazí.

Preto vám ako prvá poisťovňa na Slovensku prinášame možnosť poistenia onkologickej choroby, ktoré vám v prípade potreby pomôže zvládnuť nepriaznivý finančný dopad, ktorý je často s dlhodobou liečbou spojený.

Financie môžete použiť na čokoľvek, čo nie je hradené z verejného zdravotného poistenia. Napríklad splátky hypotekárneho a spotrebného úveru, rekonvalescenčný pobyt pri mori alebo akékoľvek výdavky spojené s plnohodnotným životom počas boja s rakovinou.

Ako poistenec či poistenka Union zdravotnej poisťovne máte 20 % zľavu na poistenie onkologických chorôb a mnoho ďalších výhod.

Dôležité dokumenty

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.