Atoms/icons/24/grey/info-24
Zmenu zdravotnej poisťovne zvládnete bez stresov. Vybrané pobočky budú 25. 9. 2021 otvorené dlhšie. Otváracie hodiny pobočiek  
Union
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácii.

Príspevok vo výške 900 EUR na predimplantačnú genetickú diagnostiku

V čom spočíva vyšetrenie PGD a aké sú podmienky poskytnutia príspevku na predimplantačnú genetickú diagnostiku (PGD)?
pgd predimplantacna geneticka diagnostika
pgd predimplantacna geneticka diagnostika

V čom spočíva vyšetrenie PGD?

Metóda umožňujúca genetické vyšetrenie vyvíjajúceho sa embrya ešte pred jeho zavedením do maternice. Vyšetrenie umožňuje výber embrya, ktoré neponesie genetickú zmenu, spojenú s postihnutím potomka. Genetické poruchy môžu byť na úrovni chromozomálnych anomálií (translokácie, aneuploidie, iné štrukturálne prestavby chromozómov), alebo sa jedná o poruchu jedného génu, teda monogénne ochorenie.

Z čoho vyšetrenie pozostáva?

Vyšetrenie pozostáva z odberu buniek (blastomér) z embryí, ktoré sa následne podrobia genetickej analýze. Veľkým prínosom je poskytnutie dôležitej diagnostickej informácie, na základe ktorej sa môže pár rozhodnúť pre cyklus AR (umelé oplodnenie) alebo požiadať o darcovstvo vajíčok, tiež zníženie rizika narodenia dieťaťa s genetickým ochorením, komplikácií v tehotenstve a opakovaných cyklov.

Aké sú podmienky poskytnutia príspevku?

Union zdravotná poisťovňa poskytuje na predimplantačnú genetickú diagnostiku (PGD) príspevok 900 EUR poskytovateľom zdravotnej starostlivosti – zmluvným centrám asistovanej reprodukcie. Poistenci Union zdravotnej poisťovne doplatia za vyšetrenie cenu, zníženú o uvedený príspevok.

Podmienky poskytnutia príspevku na predimplantačnú genetickú diagnostiku (PGD) nájdete v okne nižšie.

Podmienky poskytnutia príspevku 900 EUR (min. 1 splnená podmienka zo zoznamu)

Frekvencia: Príspevok môže byť poskytnutý u jedného poistenca raz za kalendárny rok, ale max. 3x za život – tak, ako sú hradné cykly IVF a len v tých prípadoch, keď je IVF cyklus hradený z verejného zdravotného poistenia.

Union zdravotná poisťovňa poskytuje na predimplantačnú genetickú diagnostiku (PGD) príspevok 900 EUR poskytovateľom zdravotnej starostlivosti – zmluvným centrám asistovanej reprodukcie. Poistenci Union zdravotnej poisťovne doplatia za vyšetrenie cenu, zníženú o uvedený príspevok.

Infografika

Novinka: Od 1. 1. 2022 zvyšujeme príspevky na zuby a oči. Spolu vám dáme až 300 €

Na ošetrenie u zubára 100 € a ďalších 50 € na dentálnu hygienu. Je na vás, či využijete príspevok naraz alebo po častiach.
Atoms/icons/80/grey-green/zub-80
Na okuliarové rámy pre deti 70 € a ďalších 80 € na vyšetrenia očí.