Zdieľať

Zdravé reči #159: Štítna žľaza

ZR_159-9
Vypočujte si 159. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme štítnej žlaze.
ZR_159-9

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň si môžete vypočuť nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťovstvom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Ochorenia štítnej žľazy nepatria medzi zriedkavé. Hormóny štítnej žľazy ovplyvňujú celý metabolizmus. Napríklad vypadávanie vlasov alebo únavu pripisujeme väčšinou stresu. Že sa jedná o hormonálnu nerovnováhu sa väčšinou dozvieme až z preventívnej prehliadky, alebo endokrinologického vyšetrenia.

Akú funkciu má v ľudskom organizme štítna žľaza a, čo všetko ovplyvňuje priblížila endokrinologička Lenka Filipová.

Dozviete sa aj o tom:

Atoms/icons/80/grey-green/kolko_platit-80

Zdravotné výhody pre všetkých

Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistencom množstvo zdravotných výhod a zliav. Príspevok 150 eur na zubné ošetrenie a dentálnu hygienu, doplatky za lieky pre deti, nadštandardné vyšetrenia a oveľa viac …

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 159. dielu podcastu Zdravé reči o štítnej žľaze kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Regina Juhásová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.