Dňa 17. apríla 2024 vo večerných hodinách budeme mať plánovanú odstávku niektorých systémov. Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti.

Union zdravotná poisťovňa vytvorila zoznam chronicky chorých poistencov pre očkovanie proti covid-19

očkovanie proti covid-19
Očkovanie chronicky chorých pacientov upravuje vyhláška Ministerstva zdravotníctva SR. Union zdravotná poisťovňa pripravila zoznam chronicky chorých poistencov.
očkovanie proti covid-19

Union zdravotná poisťovňa, a.s. vytvorila zoznam svojich chronicky chorých poistencov v súlade s vyhláškou, ktorou sa stanovujú kritériá pre očkovanie a podľa zdravotných údajov a záznamov od ošetrujúcich lekárov našich poistencov.

Tento zoznam sme poskytli NCZI . Pokiaľ sme vo vašich zdravotných záznamoch nenašli žiadnu zo stanovených diagnóz, nemohli sme vás zaradiť na zoznam pacientov s ťažkým alebo stredne ťažkým ochorením s prednostným objednaním na očkovanie.

V prípade žiadostí o zmenu vakcíny, resp. o súčinnosť pri objednávaní na očkovanie proti covid-19, prosíme našich poistencov, aby kontaktovali NCZI a potrebné informácie vyhľadali na ich webovej stránke alebo sa obrátili na kontaktné centrum NCZI 02/32 35 30 30. Naša zdravotná poisťovňa totiž nemá dostatok informácií na to, aby vám vedela v týchto otázkach pomôcť.

Zľava

Máme pre vás zľavu až 31 % na covid-19 testy vo viacerých laboratóriách na Slovensku.

Dôležité informácie a novinky o covid-19