Zdieľať

Vianočné darčeky pre detských pacientov a ich rodičov

dieťa s covidom v nemocnici
V Unione Meníme životy k lepšiemu a v tomto duchu sme sa snažili spríjemniť pobyt deťom na infekčnom oddelení, ale aj rodičom detí hospitalizovaných na oddelení detskej chirurgie bratislavských Kramárov.
dieťa s covidom v nemocnici
V článku si prečítate:

V lete sme zdravotným sestrám darovali počítače, tentokrát sme zareagovali na výzvu na Facebooku a darovali príspevok z dvoch percent z daní občianskemu združeniu. 

Vianočný darček pre deti hospitalizované s covidom

Na Klinike infektológie a geografickej medicíny na Kramároch v Bratislave leží v súčasnosti množstvo detí, ktoré majú ťažký priebeh ochorenia covid-19.

Pobyt na takomto oddelení absolvovala v týchto dňoch aj pani Katarína Vaneková, so svojím mesačným bábätkom. Keď videla, koľko materiálnych vecí tam chýba personálu aj pacientom, rozhodla sa spustiť internetovú darovaciu výzvu.

V mene Union zdravotnej poisťovne odniesol kuriér v piatok na Kramáre  poriadne veľkú škatuľu plnú farbičiek, vodových farieb, maľovaniek, ale aj šálok na čaj pre personál. Vrchná sestra sa veľmi potešila, pretože darcov nikdy nie je priveľa. Výzvu si môžete pozrieť tu.

Zdroj: Union zdravotná poisťovňa

0 %
Zľava

Máme pre vás zľavu až 31 % na covid-19 testy vo viacerých laboratóriách na Slovensku.

Zlepšili sme pobyt rodičov detí v nemocnici

„Dve percentá“ evokujú pocit, že nejde o nič významné. „Dve percentá z dane“, však môžu niekomu reálne zlepšiť život a znamenať veľa.

Čiastku tisíc eur zo zaplatených daní sme darovali občianskemu združeniu Slniečko na ceste, ktoré pôsobí na oddelení detskej chirurgie na Kramároch v Bratislave.

Keďže izby pre hospitalizované deti sú malé, rodičia pri nich často trávia noci sediac na stoličke. Ráno sú unavenejší, ako večer.

OZ preto zakúpilokvalitnú rozkladaciu pohovku, na ktorej sa dá v noci normálne ležať. Je umiestnená na oddelení dievčat a ďakovná tabuľka visí pri vchode na kliniku.

Máme spätnú väzbu, že rodičia, ktorí majú pridelenú práve túto izbu, sú veľmi vďační za dôstojné ubytovanie so svojím dieťaťom.

Zdroj: Union zdravotná poisťovňa

Dôležité informácie a novinky o covid-19

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.