Zdieľať

Vianočné darčeky pre detských pacientov a ich rodičov

dieťa s covidom v nemocnici
V Unione Meníme životy k lepšiemu a v tomto duchu sme sa snažili spríjemniť pobyt deťom na infekčnom oddelení, ale aj rodičom detí hospitalizovaných na oddelení detskej chirurgie bratislavských Kramárov.
dieťa s covidom v nemocnici
V článku si prečítate:

V lete sme zdravotným sestrám darovali počítače, tentokrát sme zareagovali na výzvu na Facebooku a darovali príspevok z dvoch percent z daní občianskemu združeniu. 

Vianočný darček pre deti hospitalizované s covidom

Na Klinike infektológie a geografickej medicíny na Kramároch v Bratislave leží v súčasnosti množstvo detí, ktoré majú ťažký priebeh ochorenia covid-19.

Pobyt na takomto oddelení absolvovala v týchto dňoch aj pani Katarína Vaneková, so svojím mesačným bábätkom. Keď videla, koľko materiálnych vecí tam chýba personálu aj pacientom, rozhodla sa spustiť internetovú darovaciu výzvu.

V mene Union zdravotnej poisťovne odniesol kuriér v piatok na Kramáre  poriadne veľkú škatuľu plnú farbičiek, vodových farieb, maľovaniek, ale aj šálok na čaj pre personál. Vrchná sestra sa veľmi potešila, pretože darcov nikdy nie je priveľa. Výzvu si môžete pozrieť tu.

Zdroj: Union zdravotná poisťovňa

0 %
Zľava

Máme pre vás zľavu až 31 % na covid-19 testy vo viacerých laboratóriách na Slovensku.

Zlepšili sme pobyt rodičov detí v nemocnici

„Dve percentá“ evokujú pocit, že nejde o nič významné. „Dve percentá z dane“, však môžu niekomu reálne zlepšiť život a znamenať veľa.

Čiastku tisíc eur zo zaplatených daní sme darovali občianskemu združeniu Slniečko na ceste, ktoré pôsobí na oddelení detskej chirurgie na Kramároch v Bratislave.

Keďže izby pre hospitalizované deti sú malé, rodičia pri nich často trávia noci sediac na stoličke. Ráno sú unavenejší, ako večer.

OZ preto zakúpilokvalitnú rozkladaciu pohovku, na ktorej sa dá v noci normálne ležať. Je umiestnená na oddelení dievčat a ďakovná tabuľka visí pri vchode na kliniku.

Máme spätnú väzbu, že rodičia, ktorí majú pridelenú práve túto izbu, sú veľmi vďační za dôstojné ubytovanie so svojím dieťaťom.

Zdroj: Union zdravotná poisťovňa

Dôležité informácie a novinky o covid-19

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.