Zdieľať

Certifikát o tretej dávke očkovania v mobilnej aplikácii

booster vakcína proti covidu
Absolvovali ste už tretiu dávku očkovania proti covidu? Certifikát nájdete aj v mobilnej aplikácii Union zdravotnej poisťovne.
booster vakcína proti covidu
V článku si prečítate:

Certifikát k tretej dávke

V týchto dňoch očkovacie centrá podávajú tretiu dávku vakcíny proti covidu. Ak ste ju dostali aj vy, určite vás bude zaujímať, ako sa dostanete k potvrdeniu o jej podaní v elektronickej forme.

0 %
Zľava

Máme pre vás zľavu až 31 % na covid-19 testy vo viacerých laboratóriách na Slovensku.

Digitálny alebo tlačený certifikát

Jednou z možností je stiahnuť si certifikát z oficiálnej štátnej stránky gorona.gov.sk. Jednoduchšie je však nainštalovať si do svojho mobilu aplikáciu zdravotnej poisťovne, kde budete mať všetky certifikáty prehľadne zoradené a vždy aktualizované. Nielen tie o vakcínach, ale aj o výsledkoch z PCR či AG testov.

„Dáta v aplikácii sú aktualizované na dennej báze – každý deň sa spájame s NCZI a akonáhle od nich obdržíme nové certifikáty, nahrávame ich do aplikácie bez ďalšieho zdržiavania,“ vysvetľuje hovorkyňa Unionu Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Dodáva, že platnosť Digitálneho Covid preukazu EÚ bude rovnaká, ako keby si ho poistenec stiahol cez štátny systém – ide o identické a rovnocenné dokumenty.

Ak nevlastníte mobilný telefón s internetom, pomôžu vám zamestnanci na každej pobočke – na počkanie vám váš certifikát vydajú v papierovej forme.

Dôležité informácie a novinky o covid-19

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.