Zdravý rozum #8: Bezpečnosť detí

ZRO_8-9
Vypočujte si 8. diel nášho nového podcastu Zdravý rozum, v ktorom sa venujeme bezpečnosti detí.
ZRO_8-9

Naše úspešné podcasty Zdravé reči a Zdravá duša rozširujeme o ďalší, informáciami nabitý podcast Zdravý rozum. Zameriavame sa v ňom na vzdelávanie v oblasti finančnej aj právnej gramotnosti, čím chceme meniť vaše životy k lepšiemu a uľahčiť vám riešenie rôznych situácií, ktoré život prináša.

Každý mesiac vám spolu s odborným hosťovstvom ľudskou rečou približujeme aktuálne témy z oblasti financií či práva.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Už v predškolskom veku, keď sa dieťa môže napríklad stratiť v nákupnom stredisku, by malo vedieť, ako sa volá, ako sa volajú jeho rodičia a aj to, na koho sa obrátiť o pomoc. Školáci už väčšinou chodia do školy a na krúžky bez vášho dozoru. Mali by zvládať bezpečne prejsť cez cestu. Tak isto by mala byť zachovaná aj bezpečnosť v domácom prostredí. Je dôležité od mala deti naučiť pravidlá, čo môže byť pre ne v domácnosti nebezpečné.

Ako naučiť dieťa samostatnosti a reakciám v stave núdze vysvetľuje Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Dozviete sa praktické rady:

Atoms/icons/80/grey-green/prebabatka-80

Vrátenie doplatkov za lieky pre deti

Aj pri bežnej viróze či chrípke, v lekárni často doplatíte desiatky eur. Vaše doplatky za lieky a dietetické potraviny pre deti preplácame bez akéhokoľvek finančného limitu.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 8. dielu podcastu Zdravé reči o bezpečnosti detí kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Regina Juhásová