Zdieľať

Zdravé reči #89: Ošetrovanie nechtov

Ošetrenie vrastajúcich nechtov
Vypočujte si 89. diel nášho podcastu Zdravé reči a dozviete sa všetko dôležité o ošetrení vrastajúcich nechtov.
Ošetrenie vrastajúcich nechtov

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Najčastejším spúšťačom vrastajúcich nechtov na nohách je vraj ich nesprávne zastrihávanie. Omyl! Ide len o veľmi malý podiel viny. Najväčší vplyv má veľkosť, šírka a tvar obuvi i ponožky. A s tým súvisí aj ďalší mýtus. Necht je v tom úplne nevinne. Problematické je mäkké tkanivo, ktoré sa na tvrdú časť vplyvom tlaku natláča a tá potom následne prereže tkanivo a vrastie doň.

Vrastený necht má dnes veľa ľudí, ale nie každý musí byť bolestivý. Tento problém sa navyše týka už aj novorodencov a školopovinných detí.

Ako si teda vybrať správnu obuv, ako pristúpiť k ošetreniu vrastajúcich nechtov a prečo naň nečakať, nám prezradí prezidentka Slovenskej podologickej spoločnosti, Ing. Milada Nádašiová.

0 %
Príspevok

Prispejeme vám 50 % z ceny vakcín Prevenar 13 a Pneumovax 23.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 89. dielu podcastu Zdravé rečí o ošetrení vrastajúcich nechtov klinite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.