Atoms/icons/24/grey/info-24
Dňa 20. apríla 2024 budeme mať v čase 07:30 – 13:00 plánovanú odstávku niektorých systémov. Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Prispejeme vám 50 % na očkovanie proti pneumokokom

Pneumokokové baktérie spôsobujú niekoľko nebezpečných ochorení ako zápal pľúc či mozgových blán. Môžete sa však proti nim účinne chrániť. Na očkovanie proti pneumokokom prispejeme všetkým od 2 rokov veku 50 % z ceny očkovacej látky.
ockovanie proti pneumokokom
ockovanie proti pneumokokom

Čo od nás dostanete?

Pneumokoky sú baktérie, ktoré spôsobujú množstvo ochorení. Medzi najzávažnejšie patria zápal pľúc, zápal mozgových blán, zápal stredného ucha a otrava krvi. Ochráni vás proti nim očkovanie látkami Prevenar 13 a Pneumovax 23, na ktoré vám prispejeme 50 %. Očkovanie pozostáva z jednej dávky očkovacej látky a dokáže vám poskytnúť vysokú ochranu.

VEDELI SE, ŽE ...

Pre pneumokokové baktérie je typická vysoká rýchlosť šírenia sa v organizme a vytváranie si odolnosti voči antibiotikám, liečba je preto náročná a riziko komplikácií vysoké. Pneumokoky najviac ohrozujú najmenšie deti a ľudí nad 50 rokov, pričom s pribúdajúcim vekom sa riziko nákazy pneumokokovou infekciou výrazne zvyšuje. Nebezpečenstvo pre starších ľudí môže predstavovať aj krátka návšteva vnúčaťa, ktoré môže byť nositeľom pneumokokovej baktérie.

Čo treba splniť?

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Ako na to?

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.