Atoms/icons/24/grey/info-24
Sem môžeme umiestniť dôležitú informáciu pre našich klientov – napr. odstávky webu, služieb a podobne.
Union
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácii.

Očkovanie proti pneumokokom

Všetkým poistencom od 2 rokov uhradí Union zdravotná poisťovňa príspevok na očkovanie proti pneumokokom vo výške 50 % z ceny vakcíny.
ockovanie proti pneumokokom
ockovanie proti pneumokokom

Union zdravotná poisťovňa poskytuje svojim poistencom 50 % príspevok na očkovacie látky Prevenar 13 a PNEUMOVAX 23, ak boli predpísané na lekársky predpis a vydané poskytovateľom lekárenskej starostlivosti.

Atoms/illustrations/green/vakciny

Pneumokoky sú baktérie, ktoré spôsobujú množstvo nebezpečných až život ohrozujúcich ochorení. Medzi tie najznámejšie patria zápal pľúc, zápal mozgových blán, zápal stredného ucha a otrava krvi.

Najviac ohrozenou skupinou sú najmenšie deti a ľudia nad 50 rokov, pričom s pribúdajúcim vekom sa riziko nákazy pneumokokovou infekciou výrazne zvyšuje. Nebezpečenstvo pre starších ľudí môže predstavovať aj krátka návšteva vnúčaťa, ktoré môže byť nosičom pneumokokovej baktérie a bežným kontaktom môže dieťa preniesť túto baktériu na svojho starého rodiča. U starších ľudí je vzhľadom na slabšiu imunitu priebeh pneumokokových infekcií rýchlejší a závažnejší.

Až 44 % pacientov zomrie v dôsledku pneumokokového zápalu pľúc, 60 % zomrie na pneumokokovú bakteriémiu (prítomnosť baktérie v krvi) a až 80 % úmrtí má na svedomí pneumokokový zápal mozgových blán.

V prípade nákazy závažnou pneumokokovou infekciou rozhodujú o záchrane života pacienta minúty. Keďže pre pneumokokové baktérie je typická vysoká rýchlosť šírenia sa v organizme a vytváranie si odolnosti voči antibiotikám, liečba je náročná a riziko komplikácií vysoké.

Očkovanie pozostáva z jednej dávky očkovacej látky.

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Postup pri očkovaní

Novinka: Od 1. 1. 2022 zvyšujeme príspevky na zuby a oči. Spolu vám dáme až 300 €

Na ošetrenie u zubára 100 € a ďalších 50 € na dentálnu hygienu. Je na vás, či využijete príspevok naraz alebo po častiach.
Atoms/icons/80/grey-green/zub-80
Na okuliarové rámy pre deti 70 € a ďalších 80 € na vyšetrenia očí.