Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Na očkovanie proti hepatitíde typu A vám prispejeme 50 %

Chráňte sa pred hepatitídou očkovaním doma aj na dovolenke v zahraničí. Na očkovanie proti žltačke typu A vám prispejeme 50 % na obidve dávky všetkými očkovacími látkami, ktoré sa na Slovensku používajú.
Ockovanie proti hepatitide A a B
Ockovanie proti hepatitide A a B

Čo od nás dostanete?

Hepatitída typu A je vysoko nákazlivé infekčné ochorenie, ktoré môže napadnúť pečeň. Prenáša sa kontaminovanými predmetmi, zle očistenými potravinami a vodou, preto sa aj nazýva „chorobou špinavých rúk“. 

Všetkým našim poistencom od 1 roka veku prispejeme na obe dávky očkovacej látky Havrix 720, Havrix 1440, Avaxim 160, Vaqta 25U a Vaqta 50U vo výške 50 %.

Aké sú príznaky Hepatitídy typu A?

Medzi bežné prejavy žltačky typu A patria príznaky chrípky - zvýšená teplota, nevoľnosť, bolesť svalov a kĺbov. U niektorých sa môže prejaviť aj typické žlté zafarbenie očných bielok a pokožky. Ohrození sú dospelí v rovnakej miere ako deti.
Možnosťami ochrany sú zvýšená osobná hygiena, pitie balenej vody a konzumácia len uvarenej stravy, no najúčinnejšie je očkovanie.

Čo treba splniť?

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Ako na to?

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.