Zdieľať

Zdravé reči #149: Kvasinkové infekcie

ZR_149-9
Vypočujte si 149. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme kvasinkovým vaginálnym infekciám, príčinám vzniku, ich liečbe a prevencii.
ZR_149-9

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Kvasinková vaginálna infekcia je známa skôr ako kandidóza alebo vaginálna mykóza. Zo štatistík vychádza, že ju počas svojho života zažijú tri zo štyroch žien. Kvasinky spôsobujúce mykózu sú bežnou súčasťou vaginálnej mikroflóry, ale ak dôjde k narušeniu ich rovnováhy, napríklad oslabením imunitného systému, môžu sa premnožiť a ženu začne trápiť mykóza.

Aké sú príznaky tejto infekcie, čo všetko ju spôsobuje, ako ju liečiť, ale aj o prevencii a omnoho viac nám porozprával Martin Petrenko, primár I. gynekologicko-pôrodníckej kliniky LF UK a UN Bratislava.

V tejto časti podcastu sa dozviete:

Atoms/icons/80/grey-green/kolko_platit-80

Zdravotné výhody pre všetkých

Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistencom množstvo zdravotných výhod a zliav. Príspevok 150 eur na zubné ošetrenie a dentálnu hygienu, doplatky za lieky pre deti, nadštandardné vyšetrenia a oveľa viac …

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 149. dielu podcastu Zdravé reči o kvasinkových infekciách kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Regina Juhásová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.