Zdieľať

Zdravé reči #145: Ako sa starať o imunitný systém?

ZR_145-Podpora imunity
Vypočujte si 145. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme podpore imunity.
ZR_145-Podpora imunity

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Čo je imunita? Aké sú prejavy aktivácie imunitného systému a ako na tieto prejavy správne reagovať? Prečo je dôležité nechytať hneď paniku
pri prvých prejavoch „nezdravia“,  kedy už siahnuť po liekoch? Zdravý životný štýl, dostatok spánku, mentálne zdravie, očkovanie – všetky tieto faktory spolu s  vekom ovplyvňujú našu imunitu. 

O tom, aké je dôležité vyhýbať sa stresu a dopriať si dostatok spánku
nám porozprával renomovaný klinický imunológ, alergiológ a pediater, nominant na krištáľové krídlo, profesor Miloš Jeseňák.

V rozhovore si vypočujete:

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 145. dielu podcastu Zdravé reči, podpora imunity, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.