Atoms/icons/24/grey/info-24

Vážení partneri, dňa 6. decembra 2023 budú niektoré naše IT systémy nedostupné približne od 18:00 do 18:30 h. V prípade, že budete mať problém s dostupnosťou našich služieb aj po tomto čase, kontaktujte, prosím, vašich partnerov u nás.

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #100: Hemoroidy

Podcast Zdravé reči Hemeroidy
Vypočujte si 100. diel nášho podcastu Zdravé reči o hemoroidoch.
Podcast Zdravé reči Hemeroidy

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Hemoroidy sú druhým najčastejším ochorením konečníka. Viac ako 50 % ľudí vo veku nad 50 rokov má určitú formu tohto ochorenia. Približne 70 % pacientov, ktorí majú varixy na lýtkach alebo nejakú formu chronického žilného ochorenia, trpí aj na hemoroidy.

Často však ostych a strach z vyšetrenia odrádza pacientov od návštevy proktológa. Hemoroid, teda zlatá žila, je vlastne rozšírená žila pod sliznicou a dnes existuje niekoľko spôsobov dostupnej liečby.

Nielen o nich nám viac prezradí MUDr. Pavel Ištok, MBA z chirurgického centra Proktovena.

0 %
Príspevok

Vrátime vám 50 % z ceny očkovania proti pneumokokom.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 100. dielu podcastu Zdravé rečí o hemoroidoch klinite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková