Zdieľať

Zdravá duša #49: Ako sa využívajú psychedeliká v terapii?

ZD_49-Psychedeliká v terapii
Vypočujte si 49. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme téme psychedelík a ich využitiu v terapii, ako pomáhajú pacientom s depresiou, ale aj o ich ďalších pozitívnych účinkoch.
ZD_49-Psychedeliká v terapii

Podcast Zdravá duša je náš ďalší podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nové diely podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Čo sú psychedeliká, ako pôsobia v našom mozgu a na našu psychiku? Prečo nemôžu spôsobovať závislosť a nie sú halucinogénne? Ako ovplyvňujú psychické funkcie, stresové vnímanie aj naše myslenie a emocionalitu, prežívanie vlastného tela , vlastného ja?

Prečo šíriť osvetu a destigmatizovať tieto látky a hovoriť o ich možnom využití v psychoterapii a v osobnom rozvoji? O histórii výskumov a experimentov psychedelík, ale aj o vízii do budúcnosti nám porozprával psychológ a telový psychoterapeut, pomocník v osobnostnom rozvoji, spoluzakladateľ českej psychedelickej spoločnosti, Jaroslav Farkaš. Dozviete sa aj:

Shape

Union pre zdravú dušu na YouTube

Navštívte tento bezpečný priestor, kde sa spolu s odborníkmi rozprávame o depresiách, úzkostiach, panických záchvatoch, ale aj samote, sociálnej izolácii, či prejave svojich emócií.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 49. dielu podcastu Zdravá duša, psychedeliká v terapii, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Regina Juhásová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.