Atoms/icons/24/grey/info-24

V sobotu 30. septembra máme pre vás otvorené pobočky v Bratislave v čase od 8:00 do 20:00 hod; ostatné pobočky v čase od 8:00 do 14:00 hod. Príďte sa prepoistiť osobne alebo volajte callcentrum v čase od 8:00 do 13:00 hod. 

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravá duša #49: Ako sa využívajú psychedeliká v terapii?

ZD_49-Psychedeliká v terapii
Vypočujte si 49. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme téme psychedelík a ich využitiu v terapii, ako pomáhajú pacientom s depresiou, ale aj o ich ďalších pozitívnych účinkoch.
ZD_49-Psychedeliká v terapii

Podcast Zdravá duša je náš ďalší podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nové diely podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Čo sú psychedeliká, ako pôsobia v našom mozgu a na našu psychiku? Prečo nemôžu spôsobovať závislosť a nie sú halucinogénne? Ako ovplyvňujú psychické funkcie, stresové vnímanie aj naše myslenie a emocionalitu, prežívanie vlastného tela , vlastného ja?

Prečo šíriť osvetu a destigmatizovať tieto látky a hovoriť o ich možnom využití v psychoterapii a v osobnom rozvoji? O histórii výskumov a experimentov psychedelík, ale aj o vízii do budúcnosti nám porozprával psychológ a telový psychoterapeut, pomocník v osobnostnom rozvoji, spoluzakladateľ českej psychedelickej spoločnosti, Jaroslav Farkaš. Dozviete sa aj:

Shape

Union pre zdravú dušu na YouTube

Navštívte tento bezpečný priestor, kde sa spolu s odborníkmi rozprávame o depresiách, úzkostiach, panických záchvatoch, ale aj samote, sociálnej izolácii, či prejave svojich emócií.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 49. dielu podcastu Zdravá duša, psychedeliká v terapii, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Regina Juhásová

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.