Zdieľať

Zdravá duša #22: Násilie v rodine

ZD_22_Násilie v rodine
Vypočujte si 22. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme téme násilia v rodine.
ZD_22_Násilie v rodine

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Šestnásťkrát denne. Presne tak často sa usmeje šťastné a spokojné dieťa. U dospelých je to oveľa menej. Chýbajúci úsmev na detskej i dospelej tvári pritom môže signalizovať, že v domácom prostredí nie je všetko v poriadku.

Za dverami domácnosti sa môže odohrávať násilie. To má mnoho foriem a podôb, odhaliť ho nemusí byť jednoduché. Treba tiež rozlišovať medzi domácim a partnerským násilím. Jeho obeťou nemusia byť len deti a ženy, ale aj seniori a muži. Spúšťačom domáceho násilia je samotné vnímanie rodiny a hodnoty jej členov.

Ak dôjde k prvej facke v nejakom vzťahu, je pravdepodobné, že pri tej jednej to neostane. Opustiť takýto vzťah však nebýva jednoduché, no je to pritom jediné vhodné riešenie. Viac nám prezradí Adriana Havašová, výkonná riaditeľka Centra Nádej.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 22. dielu podcastu Zdravá Duša o násilí v rodine kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.