Zdieľať

Zdravá duša #35: Psychosomatika

ZD_35-Psychosomatika
Vypočujte si 35. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme psychosomatike.
ZD_35-Psychosomatika

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Bolesť hlavy, kŕče v žalúdku, ale aj iné komplikácie nás môžu často dohnať až k lekárovi. Nie vždy sú však spúšťačom fyzické príznaky. Spôsobiť ich môžu aj negatívne emócie, ktoré dlhodobo v sebe potláčame a ignorujeme. Vtedy je ideálne navštíviť odborníka, psychológa. 

Ochorenia môžu byť podmienené aj prežívaním ťažkého obdobia a schopnosťou spracovať svoje emócie. Štatistiky dokazujú, že ľudia, ktorí porozumeli svojim emóciám a starajú sa o svoje duševné zdravie, majú menej dôvodov na návštevu lekárov.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Viac o tom ako psychosomatika vplýva na náš bežný život a s akými životnými príbehmi sa stretla PhDr. Elena Tomková, poradenská psychologička a terapeutka sa dozviete sa v novej epizóde.

Atoms/icons/80/grey-green/prevsetkych-80

Union pre zdravú dušu na Instagrame

Sledujte náš kanál pre duševné zdravie na Instagrame, ktorý je plný užitočného a zaujímavého obsahu týkajúceho sa duševného zdravia. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 35. dielu podcastu Zdravá duša, o psychosomatike, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.