Zdieľať

Pár tipov, kam na výlet s deťmi v zime

Deti sú veční neposedkovia a ani v zime sa táto skutočnosť nemení. Sú neustále hladné po nových informáciách a milujú zážitky. Kam sa s nimi vybrať počas spoločných zimných dní?

Deti sú veční neposedkovia a ani v zime sa táto skutočnosť nemení. Sú neustále hladné po nových informáciách a milujú zážitky. Kam sa s nimi vybrať počas spoločných zimných dní?

Slovensko má veľa krásnych miest sprístupnených počas celého roka. V zime, keď krajinu zahalí hustá snehová perina, môžu byť tipy na výlet doslova s príchuťou rozprávky. Stačí sa poriadne obliecť a nebáť sa ani v zime objavovať tajuplné zákutia. Deti na taký čas budú ešte dlho spomínať a vy spolu s nimi toho objavíte oveľa viac, ako by ste si možno mysleli.

Tie najkrajšie výlety s deťmi sú často úplne spontánne a vôbec nestoja veľa. Len sa obliecť a spolu vyraziť do prírody. Sánkovať sa či guľovať, spolu stavať snehuliaka… To sú veci, ktoré milujú všetky deti. Napriek tomu pre vás máme pár tipov, kam sa oplatí zájsť s deťmi aj v zimných mesiacoch, keď už omrzia hračky spod vianočného stromčeka a hrozila by nuda. 

 • Ak v zime zablúdite na Liptov, určite neobíďte malebnú dedinku Vlkolínec, ktorá je priam stvorená na zimné výlety. Patrí medzi pamiatkové rezervácie zapísané aj v zozname UNESCO a skutočne pôsobí, ako by tam zastal čas. Či už využijete cestu autom, alebo sa skúsite prejsť po vlastných cez krásny les, určite nezabudnite ochutnať špecialitu “meteník”, ktorú tamojší obyvatelia pripravujú a servírujú turistom. Je to koláč s kyslou kapustou, ktorý spolu s teplým vínkom v zimnom čase uprostred kopcov a malebnej prírody skutočne príde vhod. 

 • Dovolenka na Slovensku sa nám v zime najčastejšie spája s Vysokými Tatrami. Je tu koncentrovaných najviac lyžiarskych stredísk, liečivý vzduch a prekrásne výhľady. Či už sa plánujete ubytovať na dlhší čas, alebo využiť len jednodňové voľno na spoločný výlet s rodinou, odporúčame navštíviť Tatranský ľadový dóm. Tento rok sa nesie v téme Katedrály Notre – Dame, nazývanej tiež Chrám Matky Božej v Paríži. Nádherné dielo, ktoré vyráža dych domácim aj turistom, je postavené z 225 ton ľadu a najvyšší bod stavby má až 11,5 metra. Keďže sa dóm nachádza na Hrebienku, môžete jeho prehliadku rovno spojiť s príjemnou prechádzkou. 

 • Pre extra hravé deti je úžasným miestom Galéria Dobrá hračka v Tatranskej Lomnici, kde na ploche viac ako 500 metrov štvorcových deti nájdu rozumné a netradičné hračky, ktoré sú zamerané na rozvoj detských schopností. Majitelia zastávajú názor, že hračky, ktoré predávajú, vedia najlepšie odprezentovať tak, že deťom vytvorili galériu – priestor na hranie a testovanie. Sú tam stanovištia s povolaniami, dopravné ihrisko či množstvo atrakcií a netradičných hier. 

 • S trochu väčšími deťmi je už možné absolvovať aj ľahšie turistiky v zimnom období. Aj tu je však nutné dodržiavať niekoľko pravidiel, aby sa z rozprávkového výletu nestala nočná mora. Dôležité je zistiť si predpoveď počasia a správne sa obliecť – najlepšie je zvoliť si viacero vrstiev oblečenia, teplé rukavice, čiapka a šál sú samozrejmosťou. To najdôležitejšie počas zimnej turistiky sú topánky s protišmykovou podrážkou a teleskopické paličky. Plánujte na túru viac času, ako je približný odhad – kvôli deťom, ale aj kvôli závejom, ktoré cestu spomaľujú. Je potrebné mať dostatok jedla a tekutín a nie je na škodu pribaliť si aj cestovné poistenie do hôr.

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia