Zdieľať

Pár tipov, kam na výlet s deťmi v zime

Deti sú veční neposedkovia a ani v zime sa táto skutočnosť nemení. Sú neustále hladné po nových informáciách a milujú zážitky. Kam sa s nimi vybrať počas spoločných zimných dní?

Deti sú veční neposedkovia a ani v zime sa táto skutočnosť nemení. Sú neustále hladné po nových informáciách a milujú zážitky. Kam sa s nimi vybrať počas spoločných zimných dní?

Slovensko má veľa krásnych miest sprístupnených počas celého roka. V zime, keď krajinu zahalí hustá snehová perina, môžu byť tipy na výlet doslova s príchuťou rozprávky. Stačí sa poriadne obliecť a nebáť sa ani v zime objavovať tajuplné zákutia. Deti na taký čas budú ešte dlho spomínať a vy spolu s nimi toho objavíte oveľa viac, ako by ste si možno mysleli.

Tie najkrajšie výlety s deťmi sú často úplne spontánne a vôbec nestoja veľa. Len sa obliecť a spolu vyraziť do prírody. Sánkovať sa či guľovať, spolu stavať snehuliaka… To sú veci, ktoré milujú všetky deti. Napriek tomu pre vás máme pár tipov, kam sa oplatí zájsť s deťmi aj v zimných mesiacoch, keď už omrzia hračky spod vianočného stromčeka a hrozila by nuda. 

 • Ak v zime zablúdite na Liptov, určite neobíďte malebnú dedinku Vlkolínec, ktorá je priam stvorená na zimné výlety. Patrí medzi pamiatkové rezervácie zapísané aj v zozname UNESCO a skutočne pôsobí, ako by tam zastal čas. Či už využijete cestu autom, alebo sa skúsite prejsť po vlastných cez krásny les, určite nezabudnite ochutnať špecialitu “meteník”, ktorú tamojší obyvatelia pripravujú a servírujú turistom. Je to koláč s kyslou kapustou, ktorý spolu s teplým vínkom v zimnom čase uprostred kopcov a malebnej prírody skutočne príde vhod. 

 • Dovolenka na Slovensku sa nám v zime najčastejšie spája s Vysokými Tatrami. Je tu koncentrovaných najviac lyžiarskych stredísk, liečivý vzduch a prekrásne výhľady. Či už sa plánujete ubytovať na dlhší čas, alebo využiť len jednodňové voľno na spoločný výlet s rodinou, odporúčame navštíviť Tatranský ľadový dóm. Tento rok sa nesie v téme Katedrály Notre – Dame, nazývanej tiež Chrám Matky Božej v Paríži. Nádherné dielo, ktoré vyráža dych domácim aj turistom, je postavené z 225 ton ľadu a najvyšší bod stavby má až 11,5 metra. Keďže sa dóm nachádza na Hrebienku, môžete jeho prehliadku rovno spojiť s príjemnou prechádzkou. 

 • Pre extra hravé deti je úžasným miestom Galéria Dobrá hračka v Tatranskej Lomnici, kde na ploche viac ako 500 metrov štvorcových deti nájdu rozumné a netradičné hračky, ktoré sú zamerané na rozvoj detských schopností. Majitelia zastávajú názor, že hračky, ktoré predávajú, vedia najlepšie odprezentovať tak, že deťom vytvorili galériu – priestor na hranie a testovanie. Sú tam stanovištia s povolaniami, dopravné ihrisko či množstvo atrakcií a netradičných hier. 

 • S trochu väčšími deťmi je už možné absolvovať aj ľahšie turistiky v zimnom období. Aj tu je však nutné dodržiavať niekoľko pravidiel, aby sa z rozprávkového výletu nestala nočná mora. Dôležité je zistiť si predpoveď počasia a správne sa obliecť – najlepšie je zvoliť si viacero vrstiev oblečenia, teplé rukavice, čiapka a šál sú samozrejmosťou. To najdôležitejšie počas zimnej turistiky sú topánky s protišmykovou podrážkou a teleskopické paličky. Plánujte na túru viac času, ako je približný odhad – kvôli deťom, ale aj kvôli závejom, ktoré cestu spomaľujú. Je potrebné mať dostatok jedla a tekutín a nie je na škodu pribaliť si aj cestovné poistenie do hôr.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

 • iPhone 14;
 • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
 • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

 • Udržateľné investície a obchodné operácie.
 • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
 • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
 • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
 • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
 • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
 • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.