Zdieľať

Dovolenka v Tatrách: Ktoré končiare lákajú turistov najviac?

tatranské vrcholy
Turistika vo Vysokých či Nízkych Tatrách má neobyčajné čaro. Môžete sa rok čo rok vracať na tie isté miesta a vždy objavíte niečo nové. Nehovoriac o tom, že pobyt v prírode so sebou prináša množstvo fyzických aj psychických benefitov.
tatranské vrcholy
V článku si prečítate:

Najobľúbenejšie tatranské vrcholy

Pre dokonalú dovolenku potrebujete dobrú náladu, kondičku, batoh s jedlom a vodou, turistické topánky a oblečenie a, samozrejme, online poistenie do hôr.
Chcete si aj počas tohtoročnej dovolenky užiť turistiku v Tatrách alebo aspoň obdivovať tatranské končiare z lanovky? Máme pre vás zoznam najobľúbenejších tatranských vrcholov. Ktorý zdoláte počas tohtoročnej dovolenky ako prvý?

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_do_hor-80

Vyrazte do hôr poistení

Na vybrané dni alebo celý rok. Pre rekreačných turistov aj adrenalínových športovcov. Zásah horskej záchrannej služby, poistenie úrazu, batožiny a iné. 

Lomnický štít

Na druhý najvyšší vrch Vysokých Tatier sa dostanete pohodlne lanovkou premávajúcou z Tatranskej Lomnice na Lomnický štít. Ak si urobíte rezerváciu vopred, môžete stráviť noc v najvyššie položenom apartmáne v strednej Európe. Alebo si pochutnajte na káve či čaji v kaviarni vo výške 2 634 metrov nad morom.

Kriváň

Nemáte radi technicky náročnú turistiku, no za kondičku sa hanbiť nemusíte? Výstup na Kriváň na jednej strane preverí vašu fyzickú zdatnosť, no na druhej strane patrí k najobľúbenejším cieľom turistov zo Slovenska i zahraničia. Na vrchole na vás čaká cyrilometodejský kríž.

Rysy

Ak si chcete vychutnať prekrásny výhľad v nadmorskej výške 2 499 metrov nad morom, disponujete dobrou kondičkou, zvládnete výstup po rebríkoch a reťaziach a máte uzatvorené poistenie online do hôr, Rysy sú výbornou voľbou pre celodennú túru. Určite oceníte skutočnosť, že k vrcholu sa dostanete po značenom turistickom chodníku.

Slavkovský štít

Medzi najobľúbenejšie tatranské končiare neodmysliteľne patrí Slavkovský štít. Na výstup si vyčleňte celý deň. Rátajte s tým, že preverí vašu kondíciu, no z hľadiska technickej náročnosti patrí k tým ľahším. Z vrcholu sa môžete kochať výhľadom na Gerlachovský štít, Podtatranskú kotlinu či hrebeň Nízkych Tatier.

Východná Vysoká

Fascinujúci výhľad si užijete, keď zdoláte Východnú Vysokú v nadmorskej výške 2 429 metrov. Nedajte sa odradiť vysokým prevýšením, reťazami či úsekom, ktorý je potrebné zdolať po kameňoch, táto vysokohorská turistika sa do vášho srdca zapíše ako jedna z najúžasnejších.

Ľadový štít

Ľadový štít je tretím najvyšším vrchom Vysokých Tatier. Ak ho chcete zdolať, je potrebné si vopred nájsť horského vodcu. Celý výstup trvá 8 až 10 hodín a je stredne náročný. Ak ste doteraz riskovali a absolvovali výstupy na tatranské vrchy bez poistky, v tomto prípade je cestovné poistenie do hôr nevyhnutnosťou – hory sú nevyspytateľné.

Kôprovský štít

Východiskovým bodom pre výstup na Kôprovský štít je Štrbské pleso. Túra, ktorej patrí minimálne prívlastok „pekná“, je dlhá 20 km a trvá približne 7 hodín. Technicky náročná nie je, no na zdolanie vrcholu bez väčších problémov sa dobrá kondícia zíde. Z vrcholu sa pokocháte výhľadom na Rysy, Kriváň či Vysokú.

Jahňací štít

Najvýchodnejším vrcholom Vysokých Tatier je Jahňací štít v nadmorskej výške 2 229 metrov. Typické je preň špicaté zakončenie. Vrchol vám ponúka čarovné pohľady na Tatry, Poľsko aj Pieniny.

Ostrieľaní tatranskí turisti mu pripisujú prívlastok jeden z najkrajších výhľadov. Avšak vyberte sa naň iba v prípade, že patríte k skúseným turistom. Výstup vám zaberie takmer deväť hodín.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.