Zdieľať

Poistenie do hôr vám môže ušetriť až tisíce eur

Plánujete dovolenku v horách? Nezabudnite na cestovné poistenie. Náklady spojené so zásahom Horskej záchrannej služby si inak musíte zaplatiť z vlastného vrecka.

 

Ak plánujete dovolenku alebo turistiku v slovenských horách, nezabudnite, že náklady spojené s technickou časťou zásahu Horskej záchrannej služby (HZS) si musia osoby staršie ako 18 rokov zaplatiť z vlastného vrecka. Samozrejme len v prípade, že nemajú uzatvorené poistenie do hôr, vďaka ktorému všetky náklady preplatí poisťovňa.

V akých prípadoch zasahuje Horská záchranná služba najčastejšie?

Z dlhoročných štatistík Union poisťovne vyplýva, že v letných mesiacoch zasahuje HZS najmä pri zraneniach, ktoré neumožňujú turistom pokračovať v ceste (podvrtnuté členky, kolená), alebo v situáciách, keď ľudia v horách stratili orientáciu a zablúdili. Najvyššie plnenie v minulom roku poskytla Union poisťovňa turistovi vo Vysokých Tatrách, ktorého Horská záchranná služba zviezla do doliny po tom, čo si podvrtol koleno. Náklady sa vyšplhali až na 3.850 EUR.

Poistenie do hôr už od 0,50 EUR na deň

Kým náklady na technickú časť zásahu HZS sa môžu vyšplhať až na tisícky eur, poistenie do hôr od Union poisťovne získate už od 0,50 EUR na deň. Toto poistenie kryje náklady spojené s vyhľadávaním osoby v horskej oblasti, jej vyslobodzovaním a prepravou z miesta zásahu k najbližšej zdravotnej službe alebo do zdravotníckeho zariadenia. V prípade úmrtia sú z poistenia hradené aj náklady za prepravu (zvoz) telesných pozostatkov. Poistenie platí v horských oblastiach v územnej pôsobnosti Horskej záchrannej služby na území Slovenskej republiky, a to v Belianskych, Nízkych, Vysokých a Západných Tatrách, Malej a Veľkej Fatre, Pieninách, Stredných, Kysuckých a Moravsko-sliezskych Beskydách, Bukovských a Kremnických vrchoch, Javorníkoch, Kysuckej vrchovine a v Slovenskom raji. Navyše okrem poistenia nákladov na zásah HZS si môžete uzatvoriť aj poistenie batožiny, zodpovednosti za škodu a úrazové poistenie.

Chcete získať viac informácií o poistení do hôr? Kliknite sem alebo zavolajte na telefónne číslo 0850 111 211. Cestovné poistenie pre pobyty na Slovensku si môžete uzatvoriť aj cez SMS alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Union poisťovňa vám želá príjemný pobyt v našich krásnych horách.

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať

Tieto články
by ťa mohli zaujímať

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia