Zdieľať

Poistenie do hôr vám môže ušetriť až tisíce eur

Plánujete dovolenku v horách? Nezabudnite na cestovné poistenie. Náklady spojené so zásahom Horskej záchrannej služby si inak musíte zaplatiť z vlastného vrecka.

 

Ak plánujete dovolenku alebo turistiku v slovenských horách, nezabudnite, že náklady spojené s technickou časťou zásahu Horskej záchrannej služby (HZS) si musia osoby staršie ako 18 rokov zaplatiť z vlastného vrecka. Samozrejme len v prípade, že nemajú uzatvorené poistenie do hôr, vďaka ktorému všetky náklady preplatí poisťovňa.

V akých prípadoch zasahuje Horská záchranná služba najčastejšie?

Z dlhoročných štatistík Union poisťovne vyplýva, že v letných mesiacoch zasahuje HZS najmä pri zraneniach, ktoré neumožňujú turistom pokračovať v ceste (podvrtnuté členky, kolená), alebo v situáciách, keď ľudia v horách stratili orientáciu a zablúdili. Najvyššie plnenie v minulom roku poskytla Union poisťovňa turistovi vo Vysokých Tatrách, ktorého Horská záchranná služba zviezla do doliny po tom, čo si podvrtol koleno. Náklady sa vyšplhali až na 3.850 EUR.

Poistenie do hôr už od 0,50 EUR na deň

Kým náklady na technickú časť zásahu HZS sa môžu vyšplhať až na tisícky eur, poistenie do hôr od Union poisťovne získate už od 0,50 EUR na deň. Toto poistenie kryje náklady spojené s vyhľadávaním osoby v horskej oblasti, jej vyslobodzovaním a prepravou z miesta zásahu k najbližšej zdravotnej službe alebo do zdravotníckeho zariadenia. V prípade úmrtia sú z poistenia hradené aj náklady za prepravu (zvoz) telesných pozostatkov. Poistenie platí v horských oblastiach v územnej pôsobnosti Horskej záchrannej služby na území Slovenskej republiky, a to v Belianskych, Nízkych, Vysokých a Západných Tatrách, Malej a Veľkej Fatre, Pieninách, Stredných, Kysuckých a Moravsko-sliezskych Beskydách, Bukovských a Kremnických vrchoch, Javorníkoch, Kysuckej vrchovine a v Slovenskom raji. Navyše okrem poistenia nákladov na zásah HZS si môžete uzatvoriť aj poistenie batožiny, zodpovednosti za škodu a úrazové poistenie.

Chcete získať viac informácií o poistení do hôr? Kliknite sem alebo zavolajte na telefónne číslo 0850 111 211. Cestovné poistenie pre pobyty na Slovensku si môžete uzatvoriť aj cez SMS alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Union poisťovňa vám želá príjemný pobyt v našich krásnych horách.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na prepoistenie do Union zdravotnej poisťovne vám zostáva

  • 00 dní
Prejdite do zdravotnej poisťovne s dlhodobo najspokojnejšími poistencami.