Zdieľať

Dovolenka na Slovensku: 10 najkrajších destinácií na Slovensku, ktoré musíte vidieť

Aj keď mnoho Slovákov láka pobyt v zahraničí, aj dovolenka na Slovensku má svoje čaro. Ak si to nemyslíte, máme pre vás hneď desiatku najkrajších destinácií, ktoré sa u nás oplatí vidieť.

Aj keď mnoho Slovákov láka pobyt v zahraničí, dovolenka na Slovensku má tiež svoje čaro. Ak si to nemyslíte, máme pre vás hneď desiatku najkrajších destinácií, ktoré sa u nás oplatí vidieť.

Oravský hrad

Hrad, ako z rozprávky! Zrejme aj to je dôvod, prečo bol dejiskom natáčania viacerých filmov a rozprávok. Ide o jeden z najkrajších historických hradných stavieb na Slovensku. Týči sa na skale nad riekou Orava ako orlie hniezdo.

 

Národný park Slovenský raj

Tento raj nájdete v srdci Slovenska a svojou prírodnou scenériou vás uchváti Tomášovský výhľad, či prielom Hornádu. Slovenský raj ponúka množstvo túr s obtiažnejšími podmienkami, nezabúdajte preto na cestovné poistenie do hôr.

Kaštieľ Betliar

Jedná sa o asi najviac zachovalý kaštieľ s pôvodným vybavením. Nachádza sa 3 kilometre od Rožňavy v obci Betliar. Kaštieľ ukrýva skutočné historické bohatstvo – vzácny nábytok, umelecké diela a zbierky, vedeckú literatúru z 18. a 19. storočia a poľovnícke trofeje. Za obdiv stojí aj okolitý park so vzácnymi exotickými stromami.

Solivar v Prešove

Je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorá je unikátnym komplexom technických objektov na získavanie soli. Od roku 2015 sú širokej verejnosti sprístupnené viaceré zrekonštruované objekty.

Trenčiansky hrad

Pohľady naň, či z neho, si vás získajú. Ohromí vás jeho vskutku veľká studňa, ktorú kopali vojaci a poddaní celých 40 rokov, a to až 80 metrov hlboko. Vody sa v nej aj napriek tomu nedočkali.

Riaba skala

Nájdete ju v Národnom parku Poloniny na východnom Slovensku. Vrch s nadmorskou výškou 1167 m.n.m. ponúka jeden z najkrajších výhľadov na široké okolie, i keď najvyšším bodom na východnom Slovensku je Kremenec. Ak sa chystáte len na jednodňovú túru, myslite na krátkodobé cestovné poistenie.

Bojnický zámok

Rozprávkový zámok, ktorý sa radí medzi tie najkrajšie na Slovensku. Odohrávalo sa tu natáčanie viacerých rozprávok, taktiež je dejiskom množstva každoročných podujatí pre malých a veľkých Hneď vedľa zámku je ZOO. Za pozretie stojí aj zámocký park a niekoľkostoročná lipa kráľa Mateja Korvína, ktorú podľa povesti zasadil ešte Matúš Čák Trenčiansky v rok 1301.

Banská Štiavnica

Mesto je vyhlásené ako Mestská pamiatková rezervácia a zaradená do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V uliciach tohto banského mesta nájdete zámky, kostoly, kaplnku, synagógu, a viacero technických pamiatok.

Ľubovniansky hrad

Ďalší krásny hrad, ktorý stojí za návštevu. Odporúčame navštíviť aj skanzen nachádzajúci sa v okolí hradu a hradné múzeum so zaujímavou historickou expozíciou.

Opálové bane pri Prešove

Táto destinácia je zaujímavá pre jej unikátnosť a dnes patrí medzi vyhľadávané turistické miesta. V baniach sa už neťaží a pri ich preskúmavaní dostanete banícku baterku.Pri návšteve odporúčame teplé oblečenie.. Ďalšie z miest, kde je dobré myslieť na prípadné riziká a pár klikmi si uzavrieť cestovné poistenie online.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.