Zdieľať

Dovolenka na Slovensku: 10 najkrajších destinácií na Slovensku, ktoré musíte vidieť

Aj keď mnoho Slovákov láka pobyt v zahraničí, aj dovolenka na Slovensku má svoje čaro. Ak si to nemyslíte, máme pre vás hneď desiatku najkrajších destinácií, ktoré sa u nás oplatí vidieť.

Aj keď mnoho Slovákov láka pobyt v zahraničí, dovolenka na Slovensku má tiež svoje čaro. Ak si to nemyslíte, máme pre vás hneď desiatku najkrajších destinácií, ktoré sa u nás oplatí vidieť.

Oravský hrad

Hrad, ako z rozprávky! Zrejme aj to je dôvod, prečo bol dejiskom natáčania viacerých filmov a rozprávok. Ide o jeden z najkrajších historických hradných stavieb na Slovensku. Týči sa na skale nad riekou Orava ako orlie hniezdo.

 

Národný park Slovenský raj

Tento raj nájdete v srdci Slovenska a svojou prírodnou scenériou vás uchváti Tomášovský výhľad, či prielom Hornádu. Slovenský raj ponúka množstvo túr s obtiažnejšími podmienkami, nezabúdajte preto na cestovné poistenie do hôr.

Kaštieľ Betliar

Jedná sa o asi najviac zachovalý kaštieľ s pôvodným vybavením. Nachádza sa 3 kilometre od Rožňavy v obci Betliar. Kaštieľ ukrýva skutočné historické bohatstvo – vzácny nábytok, umelecké diela a zbierky, vedeckú literatúru z 18. a 19. storočia a poľovnícke trofeje. Za obdiv stojí aj okolitý park so vzácnymi exotickými stromami.

Solivar v Prešove

Je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorá je unikátnym komplexom technických objektov na získavanie soli. Od roku 2015 sú širokej verejnosti sprístupnené viaceré zrekonštruované objekty.

Trenčiansky hrad

Pohľady naň, či z neho, si vás získajú. Ohromí vás jeho vskutku veľká studňa, ktorú kopali vojaci a poddaní celých 40 rokov, a to až 80 metrov hlboko. Vody sa v nej aj napriek tomu nedočkali.

Riaba skala

Nájdete ju v Národnom parku Poloniny na východnom Slovensku. Vrch s nadmorskou výškou 1167 m.n.m. ponúka jeden z najkrajších výhľadov na široké okolie, i keď najvyšším bodom na východnom Slovensku je Kremenec. Ak sa chystáte len na jednodňovú túru, myslite na krátkodobé cestovné poistenie.

Bojnický zámok

Rozprávkový zámok, ktorý sa radí medzi tie najkrajšie na Slovensku. Odohrávalo sa tu natáčanie viacerých rozprávok, taktiež je dejiskom množstva každoročných podujatí pre malých a veľkých Hneď vedľa zámku je ZOO. Za pozretie stojí aj zámocký park a niekoľkostoročná lipa kráľa Mateja Korvína, ktorú podľa povesti zasadil ešte Matúš Čák Trenčiansky v rok 1301.

Banská Štiavnica

Mesto je vyhlásené ako Mestská pamiatková rezervácia a zaradená do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V uliciach tohto banského mesta nájdete zámky, kostoly, kaplnku, synagógu, a viacero technických pamiatok.

Ľubovniansky hrad

Ďalší krásny hrad, ktorý stojí za návštevu. Odporúčame navštíviť aj skanzen nachádzajúci sa v okolí hradu a hradné múzeum so zaujímavou historickou expozíciou.

Opálové bane pri Prešove

Táto destinácia je zaujímavá pre jej unikátnosť a dnes patrí medzi vyhľadávané turistické miesta. V baniach sa už neťaží a pri ich preskúmavaní dostanete banícku baterku.Pri návšteve odporúčame teplé oblečenie.. Ďalšie z miest, kde je dobré myslieť na prípadné riziká a pár klikmi si uzavrieť cestovné poistenie online.

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia