Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Covid-19 už u nás prekonali tisíce dojčiat aj predškolákov

covid-19 u detí
Deti zvyčajne znášajú ochorenie covid-19 lepšie ako dospelí, ale nevyhýba sa, samozrejme, ani im.
covid-19 u detí

„Od začiatku pandémie prekonalo covid – 19 až 2 050 našich detských poistencov vo veku od nula do troch rokov. Ďalších takmer 2 600 detí boli škôlkari a predškoláci vo veku od 3 až 6 rokov,“ uviedla hovorkyňa Beáta DupaľováKsenzsighová.

Podľa revíznej lekárky Union zdravotnej poisťovne, Ingrid Dúbravovej, má u detských pacientov, ochorenie väčšinou ľahký priebeh.

„Veľa detí s pozitívnym sterom na covid- 19 nemalo vôbec žiadne príznaky. Ak sa cítia zle, tak ide hlavne o prejavy nádchy, kašľa, zvracania, alebo hnačky. Nemusia mať dokonca ani len horúčku.“

Zároveňvšak upozorňuje, že sú aj menej šťastné prípady, kedy deti zvádzajú boj s koronavírusom dokonca v nemocnici.

V súvislosti s ochorením covid-19 sa popisuje u detí aj výskyt multisystémového zápalového syndrómu, ktorý môže mať vážny priebeh. Zatiaľ však v našej poisťovni nemáme údaje o takto chorých deťoch.

„V Union zdravotnej poisťovni evidujeme zatiaľ 15 detičiek vo veku do 6 rokov, ktoré museli byť prijaté s diagnózou covid-19 aj do nemocnice,“ hovorí I. Dúbravová.

Ako postupovať,keď má vaše dieťa príznaky Covid-19?

V prvom rade je potrebné telefonicky kontaktovať vášho pediatra. Vypíše vám žiadanku na test a na základe tejto žiadanky dostanete informáciu s presným časom a miestom, kde sa máte na test s dieťaťomdostaviť.

„V Union zdravotnej poisťovni sme deťom do 6 rokov doposiaľ preplatili 1849 PCR testov,“ hovorí B. Dupaľová Ksenzsighová.

Kontrolné testy sa robia po piatich až desiatich dňoch od potvrdenia pozitívneho testu.

Pre dobrú imunitu je dôležité, aby mali deti veľa pohybu na čerstvom vzduchu. Odolnosti detského organizmu pomôže aj podávanie vitamínu D, C, zinku a selénu.

„Samozrejmosťou by mala byť pestrá strava s dostatkom čerstvého ovocia a zeleniny,“ uzatvára I. Dúbravová

0 %
Zľava

Máme pre vás zľavu až 31 % na covid-19 testy vo viacerých laboratóriách na Slovensku.

Dôležité informácie a novinky o covid-19

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.