Atoms/icons/24/grey/info-24
Doplň text. 
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Podporujeme očkovanie proti covidu – lekárom pošleme bonusy za zaočkovaných poistencov

nezaočkovaný pacient s covidom
Približne osemdesiat percent hospitalizovaných pacientov s covidom sú nezaočkovaní ľudia. Preto chceme motivovať všeobecných lekárov, aby očkovali viac.
nezaočkovaný pacient s covidom
V článku si prečítate:

Bonusy sa zaočkovaných pre lekárov

„Okrem výkonu očkovania, za ktorý až do konca roka platíme zvýhodnenú úhradu, pridávame aj bonus. V okresoch, kde je percento zaočkovanosti obyvateľstva nižšie ako je percento zaočkovanosti celej Slovenskej republiky, to budú ďalšie 2 eurá navyše za každého poistenca“, informuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu.

Vysvetľuje, že lekári dostanú takýto bonus aj v okresoch, kde je zaočkovanosť dobrá. Bude však nižší – jedno euro za poistenca alebo poistenku. Informáciu, ktorí kapitovaní poistenci a poistenky sú zaočkovaní proti ochoreniu covid-19, sprístupnila poisťovňa všeobecným lekárom v elektronickej pobočke.

0 %
Zľava

Máme pre vás zľavu až 31 % na covid-19 testy vo viacerých laboratóriách na Slovensku.

Uhradíme aj tretiu dávku

Výhodou je aj to, že všeobecnému lekárovi uhradíme očkovanie nekapitovaných poistencov – to znamená, že sa u nich môžu dať zaočkovať všetci, ktorí o to majú záujem, aj keď nie sú v evidencii ambulancie.

Okrem sme pripravení uhrádzať aj výkon podania tretej dávky vakcíny proti covidu, s ktorou sa v týchto dňoch na Slovensku očkuje. „Zvyšovanie percenta zaočkovanosti je pre nás veľmi dôležité. Ďakujeme všetkým lekárom, ktorí pacientov očkujú,“ uzatvára Dupaľová Ksenzsighová.

Martina Harsanyiova

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Novinka: Od 1. 1. 2022 zvyšujeme príspevky na zuby a oči. Spolu vám dáme až 300 €

Na ošetrenie u zubára 100 € a ďalších 50 € na dentálnu hygienu. Je na vás, či využijete príspevok naraz alebo po častiach.
Atoms/icons/80/grey-green/zub-80
Na okuliarové rámy pre deti 70 € a ďalších 80 € na vyšetrenia očí.