Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Podporujeme očkovanie proti covidu – lekárom pošleme bonusy za zaočkovaných poistencov

nezaočkovaný pacient s covidom
Približne osemdesiat percent hospitalizovaných pacientov s covidom sú nezaočkovaní ľudia. Preto chceme motivovať všeobecných lekárov, aby očkovali viac.
nezaočkovaný pacient s covidom
V článku si prečítate:

Bonusy sa zaočkovaných pre lekárov

„Okrem výkonu očkovania, za ktorý až do konca roka platíme zvýhodnenú úhradu, pridávame aj bonus. V okresoch, kde je percento zaočkovanosti obyvateľstva nižšie ako je percento zaočkovanosti celej Slovenskej republiky, to budú ďalšie 2 eurá navyše za každého poistenca“, informuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu.

Vysvetľuje, že lekári dostanú takýto bonus aj v okresoch, kde je zaočkovanosť dobrá. Bude však nižší – jedno euro za poistenca alebo poistenku. Informáciu, ktorí kapitovaní poistenci a poistenky sú zaočkovaní proti ochoreniu covid-19, sprístupnila poisťovňa všeobecným lekárom v elektronickej pobočke.

0 %
Zľava

Máme pre vás zľavu až 31 % na covid-19 testy vo viacerých laboratóriách na Slovensku.

Uhradíme aj tretiu dávku

Výhodou je aj to, že všeobecnému lekárovi uhradíme očkovanie nekapitovaných poistencov – to znamená, že sa u nich môžu dať zaočkovať všetci, ktorí o to majú záujem, aj keď nie sú v evidencii ambulancie.

Okrem sme pripravení uhrádzať aj výkon podania tretej dávky vakcíny proti covidu, s ktorou sa v týchto dňoch na Slovensku očkuje. „Zvyšovanie percenta zaočkovanosti je pre nás veľmi dôležité. Ďakujeme všetkým lekárom, ktorí pacientov očkujú,“ uzatvára Dupaľová Ksenzsighová.

Dôležité informácie a novinky o covid-19

Martina Harsanyiova

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na prepoistenie do Union zdravotnej poisťovne vám zostáva

  • 00 dní
Prejdite do zdravotnej poisťovne s dlhodobo najspokojnejšími poistencami.