Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Podporujeme očkovanie proti covidu – lekárom pošleme bonusy za zaočkovaných poistencov

nezaočkovaný pacient s covidom
Približne osemdesiat percent hospitalizovaných pacientov s covidom sú nezaočkovaní ľudia. Preto chceme motivovať všeobecných lekárov, aby očkovali viac.
nezaočkovaný pacient s covidom
V článku si prečítate:

Bonusy sa zaočkovaných pre lekárov

„Okrem výkonu očkovania, za ktorý až do konca roka platíme zvýhodnenú úhradu, pridávame aj bonus. V okresoch, kde je percento zaočkovanosti obyvateľstva nižšie ako je percento zaočkovanosti celej Slovenskej republiky, to budú ďalšie 2 eurá navyše za každého poistenca“, informuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu.

Vysvetľuje, že lekári dostanú takýto bonus aj v okresoch, kde je zaočkovanosť dobrá. Bude však nižší – jedno euro za poistenca alebo poistenku. Informáciu, ktorí kapitovaní poistenci a poistenky sú zaočkovaní proti ochoreniu covid-19, sprístupnila poisťovňa všeobecným lekárom v elektronickej pobočke.

0 %
Zľava

Máme pre vás zľavu až 31 % na covid-19 testy vo viacerých laboratóriách na Slovensku.

Uhradíme aj tretiu dávku

Výhodou je aj to, že všeobecnému lekárovi uhradíme očkovanie nekapitovaných poistencov – to znamená, že sa u nich môžu dať zaočkovať všetci, ktorí o to majú záujem, aj keď nie sú v evidencii ambulancie.

Okrem sme pripravení uhrádzať aj výkon podania tretej dávky vakcíny proti covidu, s ktorou sa v týchto dňoch na Slovensku očkuje. „Zvyšovanie percenta zaočkovanosti je pre nás veľmi dôležité. Ďakujeme všetkým lekárom, ktorí pacientov očkujú,“ uzatvára Dupaľová Ksenzsighová.

Dôležité informácie a novinky o covid-19

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.