Atoms/icons/24/grey/info-24

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #76: – Hyperventilačný syndróm

Podcast Hyperventilácia
Vypočujte si 76. diel nášho podcastu Zdravé reči a dozviete sa všetko o hyperventilačnom syndróme.
Podcast Hyperventilácia

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Mnoho ľudí si ho zvykne zamieňať za infarkt alebo mŕtvicu. Hyperventilačný syndróm je pritom jasne popísaný už viac než 100 rokov. Možno si to ani neuvedomujeme, ale zdravé dýchanie má reflektovať na náš aktuálny stav, na naše rozpoloženie a pocity. No v prípade, keď sme z určitých okolností nútení dýchať rýchlejšie a intenzívnejšie, dochádza v našom tele k mnohým negatívnym reakciám a javom.

Zistite spolu s nami, ako správne dýchať, čo najčastejšie spôsobuje hyperventiláciu, ako ju zvládnuť a kedy je potrebné vyhľadať lekára. Psychosomatická a všeobecná lekárka Lenka Bachratá nám prezradí i to, či skutočne pomáha dýchanie do sáčku.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 76. dielu podcastu Zdravé rečí o hyperventilácii kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.