Zdieľať

Zdravé reči #151: Alergie

ZR_151-9
Vypočujte si 151. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme alergiám.
ZR_151-9

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Rôzne druhy alergií sú civilizačnými ochoreniami postihujúcimi asi tretinu populácie. V posledných rokoch narastá výskyt najmä sennej alergickej nádchy.

Imunitný systém alergikov stráca schopnosť správne vyhodnotiť podnety z vonkajšieho prostredia. To sa prejaví nadmernou a neprimeranou imunitnou reakciou voči faktorom prostredia, ktoré bežného zdravého človeka neohrozujú.

Organizmus začne tvoriť protilátky vedúce časom k  k vzniku alergického zápalu. Takýto zápal je chronicky prítomný v tele alergika napríklad v dýchacích cestách pri alergickej nádche.

Čo je príčinou vzniku alergie, aké sú jej príznaky, liečba a čím všetkým je ovplyvnený život alergika vysvetľuje profesor Miloš Jeseňák.

V tomto diele podcastu sa dozviete sa aj:

Atoms/icons/80/grey-green/prebabatka-80

Vrátenie doplatkov za lieky pre deti

Aj pri bežnej viróze či chrípke, v lekárni často doplatíte desiatky eur. Vaše doplatky za lieky a dietetické potraviny pre deti preplácame bez akéhokoľvek finančného limitu.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 151. diel podcastu Zdravé reči o alergiách, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Regina Juhásová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.