Zdravé reči #141: Zdravá strava na školách

ZR_141-Zdravá strava na školách
Vypočujte si 141. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme zdravej strave na školách.
ZR_141-Zdravá strava na školách

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Kampaň Buy Better Food iniciovala celoeurópsku petíciu za zdravé jedlo pre každé dieťa v každej škole v Európskej únii. Cieľom je zdravý život pre našu budúcu generáciu. Potreba zlepšiť stravovanie detí vychádza zo štatistík, podľa ktorých už každé tretie dieťa v Európskej únií trpí obezitou. Väčšina ich energetického príjmu, resp. príjmu potravy pochádza práve zo školských jedální.

Program Skutočne zdravá škola zlepšuje dostupnosť zdravej a vyváženej stravy žiakom v materských, základných a stredných školách. Zároveň pomáha rozvíjať kultúru zdravého stravovania sa. Do programu je v súčasnosti zapojených približne 90 slovenských škôl. Ešte stále ich môže byť viac.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Na tému stravy na školách sa pozrieme s Anetou Vaculíkovou, riaditeľkou programu Skutočne zdravá škola a hovorcom spoločnosti Kaufland, Samuelom Machajdíkom.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 141. dielu podcastu Zdravé reči, zdravá strava na školách, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová