Zdieľať

Zdravé reči #140: Blefaroplastika – všetko o operácii očných viečok

ZR_140-Blefaroplastika
Vypočujte si 140. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme blefaroplastike.
ZR_140-Blefaroplastika

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Vekom v našej pokožke ubúdajú kolagénové vlákna, vďaka čomu pokožka stráca svoju pružnosť a klesá. Takto vznikajú aj laicky pomenované poklesnuté, resp. padnuté viečka. (Anatomicky i gramaticky správne sa pohyblivý kožný útvar chrániaci oko nazýva mihalnica, slovo viečko je prebrané z češtiny.)

V oblasti očí, je úbytkom kolagénu možné pozorovať ovisnutie a nadprodukciu kože, ktorá sa dostáva do očnej štrbiny. To spôsobuje nielen estetický ale najmä funkčný problém, keďže spôsobuje stratu periférneho videnia z hornej časti zorného poľa. Riešením tohto problému je plastická operácia viečok – Blefaroplastika.

Viac nám o tejto téme prezradí očný chirurg MUDr. Michal Drmota, vypočujte si náš podcast a dozviete sa:.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 140. dielu podcastu Zdravé reči, blefaroplastika, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.