Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #140: Blefaroplastika – všetko o operácii očných viečok

ZR_140-Blefaroplastika
Vypočujte si 140. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme blefaroplastike.
ZR_140-Blefaroplastika

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Vekom v našej pokožke ubúdajú kolagénové vlákna, vďaka čomu pokožka stráca svoju pružnosť a klesá. Takto vznikajú aj laicky pomenované poklesnuté, resp. padnuté viečka. (Anatomicky i gramaticky správne sa pohyblivý kožný útvar chrániaci oko nazýva mihalnica, slovo viečko je prebrané z češtiny.)

V oblasti očí, je úbytkom kolagénu možné pozorovať ovisnutie a nadprodukciu kože, ktorá sa dostáva do očnej štrbiny. To spôsobuje nielen estetický ale najmä funkčný problém, keďže spôsobuje stratu periférneho videnia z hornej časti zorného poľa. Riešením tohto problému je plastická operácia viečok – Blefaroplastika.

Viac nám o tejto téme prezradí očný chirurg MUDr. Michal Drmota, vypočujte si náš podcast a dozviete sa:.

Atoms/icons/80/grey-green/kolko_platit-80

Extra výhody a zľavy pre poistencov Union zdravotnej poisťovne

Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistencom množstvo extra výhod a zliav vo vybraných zdravotníckych zariadeniach, ako aj u našich partnerov po celom Slovensku.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 140. dielu podcastu Zdravé reči, blefaroplastika, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová

Pomohla ti táto odpoveď?