Zdieľať

Zdravé reči #124: Migrény

ZR_124 - Migrény
Vypočujte si 124. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme bolesti hlavy a migrénam.
ZR_124 - Migrény

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Migréna či bolesť hlavy nám dokáže výrazne skomplikovať život, nedokážeme sa pri nej sústrediť, sme paralyzovaní. Stáva sa, že bolesť nedokážeme zmierniť a sme nútení vyhľadať lekársku pomoc.

Bolesti hlavy môžu byť podmienené iným ochorením, prípadne úrazom. Sú však aj bolesti, ktoré nie sú sprevádzané žiadnym ochorením. Preto je dôležitá návšteva odborníka a správna diagnostika príčin bolesti hlavy. Zvláštnosťou je, že sa bolesti hlavy častejšie vyskytujú u mužov ako u žien.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Na otázky nám odpovedali neurologičky MUDr. Terézia Macková a MUDr. Mária Petrincová zo súkromného zariadenia SZC Hippokrates.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 124. dielu podcastu Zdravé reči o migrénach, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.