Atoms/icons/24/grey/info-24

Vážení partneri, dňa 6. decembra 2023 budú niektoré naše IT systémy nedostupné približne od 18:00 do 18:30 h. V prípade, že budete mať problém s dostupnosťou našich služieb aj po tomto čase, kontaktujte, prosím, vašich partnerov u nás.

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #122: Zdravý pacient

ZR_122 - Zdravý pacient
Vypočujte si 122. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme praktickým veciam, ktoré súvisia s poskytnutím zdravotnej starostlivosti.
ZR_122 - Zdravý pacient

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Návšteva lekára dnes vyzerá inak ako v minulosti. Pacient sa pri vstupe do ambulancie musí preukázať kartičkou poistenca alebo občianskym preukazom. Týmto preukázaním sa chráni nielen seba ale aj lekára pred prípadnou zámenou pacientov, napr. s rovnakým menom a tým aj zámenou ich zdravotných údajov. Vďaka prebiehajúcej digitalizácii písomnej kartotéky do elektronickej je výmena informácií o pacientovi jednoduchšia. Aby sa pacient cítil príjemnejšie je vhodné požiadavky naňho komunikovať už v čakárni, rôznymi komunikačnými kanálmi.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Všetky dôležité informácie o návšteve lekára nám prezradili JUDr. Ivan Humeník, PhD. z advokátskej kancelárie h&h partnerts a taktiež projektový manažér Mgr. Pavol Boka z Komory pre medicínske právo – MEDIUS.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 122. dielu podcastu Zdravé reči o všetkom, čo súvisí s poskytnutím zdravotnej starostlivosti kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová