Atoms/icons/24/grey/info-24

V piatok 30. 9. 2022 sme pre vás predĺžili otváraciu dobu kontaktných miest až do 20:00 hod. 

Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #122: Zdravý pacient

ZR_122 - Zdravý pacient
Vypočujte si 122. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme praktickým veciam, ktoré súvisia s poskytnutím zdravotnej starostlivosti.
ZR_122 - Zdravý pacient

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Návšteva lekára dnes vyzerá inak ako v minulosti. Pacient sa pri vstupe do ambulancie musí preukázať kartičkou poistenca alebo občianskym preukazom. Týmto preukázaním sa chráni nielen seba ale aj lekára pred prípadnou zámenou pacientov, napr. s rovnakým menom a tým aj zámenou ich zdravotných údajov. Vďaka prebiehajúcej digitalizácii písomnej kartotéky do elektronickej je výmena informácií o pacientovi jednoduchšia. Aby sa pacient cítil príjemnejšie je vhodné požiadavky naňho komunikovať už v čakárni, rôznymi komunikačnými kanálmi.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Všetky dôležité informácie o návšteve lekára nám prezradili JUDr. Ivan Humeník, PhD. z advokátskej kancelárie h&h partnerts a taktiež projektový manažér Mgr. Pavol Boka z Komory pre medicínske právo – MEDIUS.

Atoms/icons/80/grey-green/kolko_platit-80

Extra výhody a zľavy pre poistencov Union zdravotnej poisťovne

Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistencom množstvo extra výhod a zliav vo vybraných zdravotníckych zariadeniach, ako aj u našich partnerov po celom Slovensku.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 122. dielu podcastu Zdravé reči o všetkom, čo súvisí s poskytnutím zdravotnej starostlivosti kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na prepoistenie do Union zdravotnej poisťovne vám zostáva

  • 00 dní
Prejdite do zdravotnej poisťovne s dlhodobo najspokojnejšími poistencami.