Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #121: Tupozrakosť

ZR_121 - Tupozrakosť
Vypočujte si 121. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme téme lenivého oka - tupozrakosti.
ZR_121 - Tupozrakosť

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Tupozrakosť alebo inak povedané lenivé oko. Ide o zníženie zrakovej ostrosti rôzneho stupňa bez viditeľných známok ochorenia. Táto porucha ovplyvňuje zrakové vnemy prichádzajúce do mozgu. Tie sú z každého oka rozdielne, čo má za následok, že mozog slabšie oko vyradí a začne používať iba jedno oko.

Spravidla sa táto porucha vyskytuje u malých detí, ktoré sa samé od seba nesťažujú na problémy s videním. Tupozrakosť  býva sprevádzaná dioptrickou chybou, nesprávnym očným postavením alebo môže byť problém v niektorej časti oka. Preto je dôležitá práve prevencia. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Viac o diagnostike, liečbe a prevencii nám prezradí oftalmologička z Očnej kliniky NeoVízia, MUDr. Natália Dubeňová.

0
Balík

Balík výhod pre váš zdravý zrak vo výške až 150 eur. Na zdraví našich poistencov nám záleží, preto majú v rámci očného balíka komplexné vyšetrenie očí a OCT vyšetrenie úplne zdarma. Okrem toho prispejeme deťom na okuliare.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 121. dielu podcastu Zdravé reči o tupozrakosti kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Pomohla ti táto odpoveď?