Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #121: Tupozrakosť

ZR_121 - Tupozrakosť
Vypočujte si 121. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme téme lenivého oka - tupozrakosti.
ZR_121 - Tupozrakosť

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Tupozrakosť alebo inak povedané lenivé oko. Ide o zníženie zrakovej ostrosti rôzneho stupňa bez viditeľných známok ochorenia. Táto porucha ovplyvňuje zrakové vnemy prichádzajúce do mozgu. Tie sú z každého oka rozdielne, čo má za následok, že mozog slabšie oko vyradí a začne používať iba jedno oko.

Spravidla sa táto porucha vyskytuje u malých detí, ktoré sa samé od seba nesťažujú na problémy s videním. Tupozrakosť  býva sprevádzaná dioptrickou chybou, nesprávnym očným postavením alebo môže byť problém v niektorej časti oka. Preto je dôležitá práve prevencia. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Viac o diagnostike, liečbe a prevencii nám prezradí oftalmologička z Očnej kliniky NeoVízia, MUDr. Natália Dubeňová.

0
Balík

Balík výhod pre váš zdravý zrak vo výške až 150 eur. Na zdraví našich poistencov nám záleží, preto majú v rámci očného balíka komplexné vyšetrenie očí a OCT vyšetrenie úplne zdarma. Okrem toho prispejeme deťom na okuliare.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 121. dielu podcastu Zdravé reči o tupozrakosti kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Poistite sa na letnú dovolenku už teraz

Pohodlne online za 5 minút. Aj s predstihom, aj na poslednú chvíľu. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú zľavu na krátkodobé cestovné poistenie až 50 %.