Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #118: Ženy a ich najčastejšie problémy II.

ZR_118 - Ženy a ich najčastejšie ochorenia II
Vypočujte si 118. diel nášho podcastu Zdravé reči, ktorý je druhým z našej mini série o ženských problémoch. Venovať sa budeme vaginálnym infekciám a endometrióze.
ZR_118 - Ženy a ich najčastejšie ochorenia II

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Mnoho žien vie, aký diskomfort spôsobujú vaginálne infekcie. V počiatočných štádiách môžu pomôcť rôzne voľnopredajné preparáty z lekárne. Ak prejavy infekcie pretrvávajú alebo sa opakujú, je už nutné navštíviť odborníka a predísť tak chronickým ochoreniam, ktoré by mohli viesť k neplodnosti.

Ďalším, nie zriedkavým problémom žien, ktorému sa venujeme v druhej časti našej mini série, je endometrióza. Okrem iných príznakov, ako veľmi bolestivá a silná menštruácia, dokáže endometrióza ovplyvňovať až blokovať cyklus ženy a tak spôsobiť problémy s otehotnením. Paradoxom je, že práve tehotenstvo je najúčinnejšou liečbou endometriózy. Ložiská endometriózy sú v tomto čase neaktívne, ak sú malé, menia sa na jazvy.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Aj v druhej časti tejto minisérie sa rozprávame s gynekologičkou a pôrodníčkou MUDr. Miroslavou Závodskou.

Atoms/icons/80/grey-green/kolko_platit-80

Extra výhody a zľavy pre poistencov Union zdravotnej poisťovne

Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistencom množstvo extra výhod a zliav vo vybraných zdravotníckych zariadeniach, ako aj u našich partnerov po celom Slovensku.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 118. dielu podcastu Zdravé reči o najčastejších ženských problémoch, vaginálnych infekciách a endometrióze, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Pomohla ti táto odpoveď?