Zdieľať

Zdravé reči #115: Ústna dutina

ZR_115_Ústna dutina
Vypočujte si 115. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme funkcii zubov a slín v ústnej dutine.
ZR_115_Ústna dutina

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Zdravie ústnej dutiny je dôležité nie len pre náš pekný úsmev, ale aj pre správne fungovanie tráviaceho procesu. Myslíme si, že pri trávení sú dôležité najmä žalúdok a črevá, pritom sú to práve zuby a sliny, ktoré zodpovedajú za prvotné spracovanie potravy na dobre stráviteľnú.

Okrem správnej ústnej hygieny má na zdravie zubov a ústnej dutiny vplyv aj strava, pitný režim, či nedostatočné zaťažovanie chrupu. 

Tak, ako si chránime svoj zrak, či iné časti tela, nemali by sme zabúdať ani na ochranu svojich zubov. Sú pre nás rovnako dôležité a žiadna zubná náhrada už nebude plniť funkciu ako zdravý chrup. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Ako sa správne starať o zuby a zabezpečenie kvality slín, ale aj to, ako pomáha bozkávanie budovať imunitný systém, nám porozpráva prof. MUDr. Andrej Jenča, CSc., MPH, z Akadémie Košice.

0
na zuby
Prispejeme vám 150 € na starostlivosť o zuby a ústnu dutinu
Získajte inovatívne zubné kefky Oral-B iO, náhradné hlavice či ďalšie produkty značky Oral-B oveľa výhodnejšie.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 115. dielu podcastu Zdravé reči o zdravej ústnej dutine kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.