Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #112: Vírus HIV

ZR_112_vírus HIV
Vypočujte si 112. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme prevencii a liečbe vírusu HIV.
ZR_112_vírus HIV

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Vírus ľudskej imunitnej nedostatočnosti útočí na imunitné bunky, ktoré ničí. Jeho prenos je veľmi špecificky. Až 90 % prípadov nákazy v strednej Európe je realizovaných formou nechráneného sexuálneho styku. Pre infikovaných má vírus dopad nielen na ich zdravie ale aj na ich ľudskú dôstojnosť a medziľudské vzťahy. V našej spoločnosti je táto téma ešte stále stigmatizovaná, čo neprispieva k jej včasnej diagnostike a liečbe. 

Včasná diagnostika tohto vírusu dokáže zachrániť život človeka a súčasná liečba napreduje míľovými krokmi. Vďaka nej možno žiť plnohodnotný život bez väčších problémov. Ako je na tom s prístupom k liečbe a diagnostike Slovensko a Česko? 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Odpovede nám prezradí predseda občianskeho združenia Dom svetla Slovensko Jiří Pavlát, ktorý priniesol v rámci Českej a Slovenskej republiky checkpointy na testovanie prítomnosti tohto vírusu zadarmo.

Atoms/icons/80/grey-green/kolko_platit-80

Zdravotné výhody pre všetkých

Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistencom množstvo zdravotných výhod a zliav. Príspevok 150 eur na zubné ošetrenie a dentálnu hygienu, doplatky za lieky pre deti, nadštandardné vyšetrenia a oveľa viac …

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 112. dielu podcastu Zdravé reči o víruse HIV kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Adela Kumorová

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na prepoistenie do Union zdravotnej poisťovne vám zostáva

  • 00 dní
Prejdite do zdravotnej poisťovne s dlhodobo najspokojnejšími poistencami.