Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #112: Vírus HIV

ZR_112_vírus HIV
Vypočujte si 112. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme prevencii a liečbe vírusu HIV.
ZR_112_vírus HIV

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Vírus ľudskej imunitnej nedostatočnosti útočí na imunitné bunky, ktoré ničí. Jeho prenos je veľmi špecificky. Až 90 % prípadov nákazy v strednej Európe je realizovaných formou nechráneného sexuálneho styku. Pre infikovaných má vírus dopad nielen na ich zdravie ale aj na ich ľudskú dôstojnosť a medziľudské vzťahy. V našej spoločnosti je táto téma ešte stále stigmatizovaná, čo neprispieva k jej včasnej diagnostike a liečbe. 

Včasná diagnostika tohto vírusu dokáže zachrániť život človeka a súčasná liečba napreduje míľovými krokmi. Vďaka nej možno žiť plnohodnotný život bez väčších problémov. Ako je na tom s prístupom k liečbe a diagnostike Slovensko a Česko? 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Odpovede nám prezradí predseda občianskeho združenia Dom svetla Slovensko Jiří Pavlát, ktorý priniesol v rámci Českej a Slovenskej republiky checkpointy na testovanie prítomnosti tohto vírusu zadarmo.

Atoms/icons/80/grey-green/kolko_platit-80

Zdravotné výhody pre všetkých

Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistencom množstvo zdravotných výhod a zliav. Príspevok 150 eur na zubné ošetrenie a dentálnu hygienu, doplatky za lieky pre deti, nadštandardné vyšetrenia a oveľa viac …

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 112. dielu podcastu Zdravé reči o víruse HIV kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Adela Kumorová

Pomohla ti táto odpoveď?