Zdieľať

Zdravé reči #102: Bedrové kĺby a ich výmena

Bedrové kĺby a ich výmena
Vypočujte si 102. diel nášho podcastu Zdravé reči o bedrových kĺboch a ich výmene.
Bedrové kĺby a ich výmena

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Bolesť bedrového kĺbu je spôsobená jeho opotrebovaním. Zaťažuje ho bežné používanie i náš každodenný život. Nepríjemný pocit a znížená kvalita života v dôsledku bolesti bedrového kĺbu sa vyskytuje u všetkých vekových kategórií.

Včasná diagnostika, vrátane magnetickej rezonancie je preto veľmi dôležitá. Na základe jej výsledkov sa potom môže zvážiť výmena bedrového kĺbu za umelú náhradu.

Prevenciou je aktívny pohyb pod dohľadom fyzioterapeuta. Čím pevnejšie svaly totiž máme, tým je funkčnosť kĺbov vyššia. Viac o bedrových kĺboch nám prezradí ortopéd Tomáš Jakubík z Clinica Orthopedica.

0 %
Zľava

Máme pre vás zľavu 15 % na 30-dňové MoveON členstvo. Získate tak neobmedzený prístup ku všetkým video tréningom Lei Grančič. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 102. dielu podcastu Zdravé rečí o bedrových kĺboch a ich výmene klinite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.